Шмигаль зазначив, що внаслідок російської агресії під загрозою опинилося 35% біорізноманіття Європи, яке належить Україні.

Третина лісових ресурсів України та 20% охоронних природних територій вже зазнали негативного впливу війни. Збитки, завдані цим, становлять 65 мільярдів доларів.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що війна Росії проти України спричинила масштабні екологічні руйнування, що призвели до безпрецедентного забруднення довкілля.

Цю інформацію він озвучив на Конференції, присвяченій обговоренню пункту 8 "Екологічна безпека" Формули миру, запропонованої президентом України.

Захід відбувся в Гельсінках за участі Прем'єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо, Віцепрезидента Єврокомісії Мароша Шефчовича, керівника Офісу президента України Андрія Єрмака, а також високопосадовців інших держав.

Сьогодні українські екосистеми зазнали втрат на суму приблизно 65 мільярдів доларів. Внаслідок війни третина лісових масивів та 20% охоронюваних природних зон України вже постраждали. Крім того, під загрозою виявилося 35% біологічного різноманіття Європи, яке належить Україні.

Росія спричинила Україні екологічні втрати, які оцінюються більш ніж у 2,6 трильйона гривень.

"Перед усіма нами стоїть важливе завдання - виробити спільне бачення того, як захистити природу та життя людей. Україна готова розробляти спільне бачення та конкретні кроки на цьому шляху, застосовуючи принцип "ворог повинен заплатити", - сказав Шмигаль..

Зокрема, прем'єр озвучив декілька ключових завдань, щодо яких потрібно узгодити спільну стратегію:

Моніторинг, реєстрація та звітування про всі екологічні наслідки, впливи, втрати та збитки, спричинені агресією Росії в Україні; збір важливих відгуків висококваліфікованих експертів та технічних коментарів від українських партнерів; розробка подальших спільних дій для притягнення російського агресора до відповідальності за екологічні злочини, вчинені проти України.

Шмигаль наголосив, що екологічна безпека є передумовою економічного та соціального розвитку. Тому потрібно знайти рішення та ресурси, як найкраще можемо захистити та відновити нашу природу та екологію.

Related posts