Таємниці військової розвідки: нацгвардієць поділився порадами, як досягти вершин у світі дронів, а також розкрив кілька важливих секретів.
Між бойовими вильотами Ярослав невпинно вдосконалює свої навички.
Він - "очі" свого підрозділу. Виявляє замасковані ворожі позиції, стежить за пересуванням техніки і людей. Нацгвардієць на позивний "Оріон" - у війську близько двох років. На пілота дрона навчався з нуля. Був на найгарячіших відтинках фронту. Як стати асом серед пілотів дронів та деякі таємниці розвідки, "Оріон" розповів журналістці "5 каналу" Оксані Нечепоренко.
Перед виконанням бойового завдання пілот Ярослав, відомий під позивним Оріон, готує свій дрон всього за кілька хвилин. Він зазначає, що це – "очі" його підрозділу.
"Це насправді технологія, що використовується для зйомки весіль і пейзажів. В основному він займається розвідкою. Однак, залежно від відстані до лінії зіткнення, його також можна використовувати для скидів", - поділився оператор БПЛА 5-ї Слобожанської бригади НГУ Ярослав "Оріон".
Перед початком війни Ярослав був вантажником на поштовій службі. Влітку 2022 року він вирішив стати добровольцем у Нацгвардію. З того часу вже майже два роки він виконує обов'язки оператора дронів.
"Виникла необхідність у навчанні людей, які працюють з безпілотними літальними апаратами. Потрібні були кілька добровольців, і я став одним з тих, хто пройшов навчання. Нас навчав хлопець, який був таким же, як і ми. Він сам проходив курси, здається, в Дніпрі. На основі свого досвіду та програми, яку він вивчав, він демонстрував нам, як використовувати дрон: як його увімкнути і підняти в повітря", - поділився оператор БПЛА 5-ї Слобожанської бригади НГУ Ярослав "Оріон".
Та щоб стати асом у небі, базових навичок недостатньо, каже боєць. Треба орієнтуватися на місцевості і знати, як позбутися ворожого "хвоста".
"Не повертатись додому прямою лінією, а намагатись летіти якби зігзагом, ну тобто запутувати ворога, аби він не побачив, де наша точка взльоту", - розповів оператор БПЛА 5-ї Слобожанської бригади НГУ Ярослав "Оріон".
Побратими Ярослава з 5-ї Слобожанської бригади нищать ворожу техніку, опорні пункти та зброю. Спеціалізація "Оріона" - здебільшого розвідка. Виявляє замаскованого ворога з висоти.
"Дуже сильно військових видає те, що вони після себе залишають. Те ж саме сміття, коробки, БК, взагалі будь яка деталь. Наприклад, також на місці бойового зіткнення буває так, що залишаються якісь тварини - собаки, кішки. І вони ж не будуть самі там. Вони у будь якому разі приходять туди, де їм можуть дати поїсти", - пояснює оператор БПЛА 5-ї Слобожанської бригади НГУ Ярослав "Оріон".
Між бойовими вильотами Ярослав невпинно вдосконалює свої навички.. Закріплює набуті навички з керування дроном, навчається нового. Та, каже, жоден ас не застрахований від бойової втрати безпілотника.
"Іноді ти можеш працювати з одним дроном протягом місяця, і все буде гаразд, але трапляється, що за тиждень втрачаєш відразу чотири. Мої колеги розповідали, як вони займалися аеророзвідкою, і раптом їхній дрон атакував орел. Він просто помітив щось, що літало, і накинувся на нього. І ось, дрон уже не існує", - ділиться спогадами оператор БПЛА 5-ї Слобожанської бригади НГУ Ярослав "Оріон".
Ярослав брав участь у боях під Кліщіївкою та Кремінною. Наразі він виконує свої обов'язки на Харківщині. Зазначає, що ворог не зможе сховатися від його "пташок".
Оксана Нечепоренко та Антон Авіжас, Харків, "П'ятий канал"
Нагадуємо, що внаслідок ворожого нападу на Дніпропетровщині постраждали сімнадцять осіб.
За інформацією 5.ua, агресор здійснив атаку на об'єкт енергетичної інфраструктури в Сумській області.
Також, у Генштабі опублікували втрати ворога.
Нагадаємо, Сили оборони збили 51 ворожий БПЛА.
Перегляньте також:
Підтримайте журналістів "5 каналу", які працюють на передовій.