Служба безпеки України повідомила про ліквідацію ще чотирьох "схем для ухилянтів". У числі затриманих виявилися представники МСЕК та ВЛК.

Служба безпеки та Національна поліція ліквідували ще 4 схеми ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За результатами комплексних заходів у Київській, Харківській, Рівненській, Кіровоградській та Львівській областях затримано організаторів махінацій. Серед фігурантів - посадовці МСЕК та військово-лікарських комісій, а також очільник приватного вишу та шахраї-рецидивісти.

За суми від 5 до 20 тис. американських доларів вони допомагали військовозобов'язаним ухилятися від призову на підставі підроблених документів.

"Ми обговорюємо реформу або просто оновлення вивіски?" - Віктор Ляшко щодо нововведень у МСЕК.

У Київській області було виявлено заступника голови військово-лікарської комісії одного з районів, який займався підробкою медичних висновків для осіб, що намагалися уникнути служби через стан здоров'я.

За даними слідства, посадовець входив до складу злочинного угруповання, що займалося "схемами для ухилянтів", яке правоохоронці нейтралізували у квітні цього.

У Харківській області співробітники військової контррозвідки СБУ затримали очільника Військово-лікарської комісії Чугуївського району, який займався продажем підроблених медичних довідок для ухилення від призову на військову службу.

У Львівській області розкрито "схему ухилення від призову", що функціонувала в одному з приватних університетів.

Відповідно до зібраних відомостей, керівництво університету, включаючи ректорат, здійснювало зарахування абітурієнтів на навчання понад встановлені Міністерством освіти та науки ліцензовані річні квоти.

Це дозволяло військовозобов'язаним оформлювати відстрочки на підставі довідок "здобувача освіти".

Під час проведення обшуків у власника університету було знайдено протитанковий гранатомет, а також гвинтівки, карабіни і близько 5 тисяч набоїв різних калібрів. Чоловіка затримали та помістили під варту.

У Кіровоградській області правоохоронці затримали двох рецидивістів, які займалися шахрайством, продаючи ухилянтам підроблені довідки про "інвалідність". Для виготовлення цих фальшивих документів зловмисники використовували свої зв'язки в медико-соціальних експертних комісіях.

Ляшко підтвердив, що Міністерство охорони здоров'я не має жодного відношення до корупційних схем, пов'язаних з МСЕК.

На Рівненщині підозру отримали ще п'ять учасників корупційної схеми ухилення від призову, яку правоохоронці ліквідували у жовтні цього року. Серед фігурантів - посадовиця МСЕК, заввіділення місцевої лікарні та ще двоє лікарів.

За всіма викритими фактами зловмисникам повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за такими статтями Кримінального кодексу України:

Частина 1 статті 114-1 (перешкоджання законним діям Збройних Сил України та інших військових формувань); частина 3 статті 332 (незаконне переміщення осіб через державний кордон України); частина 3 статті 358 (фальсифікація документів, печаток, штампів та бланків, а також продаж чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене повторно); частина 1 статті 366 (службове фальшування).

Злочинцям може загрожувати ув’язнення до 9 років з можливістю конфіскації майна.

Related posts