Салліван поділився інформацією про причини повільного надходження військової допомоги зі США та про зусилля, які вживаються для вирішення цієї ситуації.
Я сформував свою команду і запитав: "В які країни ми плануємо постачати ракети AMRAAM [що використовуються в норвезько-американських системах ППО NASAMS] та ракети для ЗРК Patriot протягом наступних дванадцяти місяців?" Мені повідомили, що є кілька держав, куди ми будемо їх відправляти. Тоді я висловив думку: "Візьміть усі ці ракети - всі без винятку! - і надішліть їх в Україну," - поділився радник президента США.
Він підкреслив, що це завдання не було легким, адже вимагало узгодження дій з партнерами та подолання бюрократичних труднощів. Проте США докладають зусиль, "щоб забезпечити не лише стабільний, а й прискорений, посилений потік військової допомоги Україні".
Салліван також зазначив, що Сполучені Штати в даний момент займаються розробкою значного пакету підтримки для України, який планується затвердити до кінця вересня. Він підкреслив, що основна проблема полягає в тому, щоб подолати складні логістичні та оперативні бар'єри, щоб це озброєння нарешті досягло лінії фронту.
"Обговорюючи якість, обсяги та інтенсивність з початку війни і їх динамічні зміни, я відчуваю гордість за досягнуте. Однак, як зазначив президент Зеленський, з огляду на виклики, які стоять перед Україною, ми повинні прагнути до більшого і якіснішого. Я повністю поділяю цю думку", - підкреслив радник президента США.
Нагадаємо, Сполучені Штати ознайомились із планом завершення війни, який передав Володимир Зеленський. Пропозиції президента задовольнили Вашингтон. План назвали робочою стратегією. Пообіцяли сприяти його реалізації. Запевнили, що Штати ніколи не відмовилися б від спроб досягти миру в Україні.