RSF закликала іранську владу скасувати всі обвинувачення проти журналісток Нілуфари Хамеді та Елахе Мохаммаді.
У січні цього року журналісток звільнили під заставу на деякий час, але ймовірно, що вже за кілька днів їм знову доведеться повернутися за ґрати.
Попередньо звільнені в січні після 17 місяців ув'язнення журналістки Нілуфар Хамеді та Елахе Мохаммаді, ймовірно, знову повернуться до в'язниці через кілька днів. Міжнародна організація "Репортери без кордонів" (RSF) закликала владу Ірану відхилити виклик до в'язниці і зняти з них усі звинувачення.
У січні цього року журналісток тимчасово відпустили під заставу. 13 жовтня іранський суд ухвалив виправдальне рішення щодо них, скасувавши звинувачення у співпраці з США та зменшивши термін їх ув'язнення до п'яти років. Їх звинувачують у нібито "змові з метою вчинення злочину проти національної безпеки" та "антиурядовій пропаганді".
19 жовтня адвокат Хамеді оголосив, що суд постановив ув'язнити його підзахисну "впродовж п'яти днів". Як повідомляє щоденна газета Ham-Mihan, Мохаммаді також отримала інформацію про те, що її п'ятирічний термін ув'язнення почнеться в цей же період.
Ця судова комедія продовжує переслідувати двох найвідоміших жінок-журналісток країни. Нілуфар Хамеді та Елахех Мохаммаді вже провели 17 місяців у в’язниці через свою журналістську діяльність, а ще дев’ять місяців залишалися в невизначеності між свободою та арештом, під загрозою повторного ув’язнення в будь-який момент. Цей момент настав. Ми рішуче засуджуємо їхнє повернення до в’язниці та закликаємо іранську юридичну систему зняти всі обвинувачення з них і надати їм повну та беззаперечну свободу, — заявив голова Близькосхідного підрозділу RSF Джонатан Дагер.
Нагадаємо, журналістки були затримані за те, що висвітлювали загибель іранки курдського походження Махси Аміні. Вона померла під час утримання поліцією моралі через порушення правил ісламського дрес-коду. Ця трагічна подія спричинила масові протести по всій країні наприкінці 2022 та в 2023 роках, які стали найбільшими внутрішніми заворушеннями в Ірані з часу революції 1979 року, що привела до встановлення влади духовних лідерів.