Росія організувала розвідувальне гніздо прямо під носом у Сполучених Штатів, повідомляє NBC News.

У Вашингтоні спостерігається відновлення російських методів шпигунства, характерних для періоду холодної війни.

Російські спецслужби нарощують свою присутність у Мексиці для проведення шпигунських операцій проти США, що є поверненням до тактики холодної війни. Про це пише NBC News із посиланням на офіційних осіб США та колишніх офіцерів розвідки.

Протягом останніх кількох років Росія значно збільшила кількість своїх співробітників у посольстві в Мехіко, незважаючи на те, що торговельні зв'язки між Москвою та цією країною залишаються обмеженими. Американські чиновники висловлюють стурбованість з цього приводу, вважаючи, що таке розширення спрямоване на посилення розвідувальних дій проти США, а також на активізацію пропагандистських кампаній, що мають на меті підривати відносини між Вашингтоном і Києвом.

Згідно з інформацією від джерел видання, адміністрації Байдена довелося звернутися до мексиканського уряду з цим питанням.

На початку цього місяця керівник ЦРУ Вільям Бернс повідомив, що його організація та уряд Сполучених Штатів "активно зосереджені" на питаннях, пов'язаних із зростаючою присутністю Росії в Мексиці. Він підкреслив, що інтерес Москви до цієї країни частково викликаний висланням російських шпигунів з західних столиць після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

"Велику кількість російських розвідників було вигнано з Європи. ... Тепер вони активно шукають нові локації для своїх дій", - зазначив Бернс у Лондоні цього місяця, відповідаючи на питання щодо можливого шпигунства Росії з території Мексики.

Дії Росії в Мексиці свідчать про більш агресивну стратегію її розвідувальних служб на різних фронтах. Кремль намагається подавити голоси критиків за межами країни, підривати підтримку України та ослаблювати західні демократії, як зазначили колишні розвідники. Ця тактика включає в себе здійснення диверсій та спроби підривної діяльності в Європі, плани вбивств, безперервні кібератаки та масштабні глобальні кампанії дезінформації.

На відміну від США, де російська розвідка знаходиться під уважним контролем ФБР та де російські консульства закриті, Мексика надає Москві комфортне середовище з меншими ризиками для її агентів, відзначають колишні співробітники американських розвідувальних служб.

Дуглас Лондон, старший оперативний офіцер ЦРУ у відставці, каже, що Мексика стала зручною базою для підтримки як завербованих американців, так і російських шпигунів, які працюють під "глибоким прикриттям" у США. Такі агенти можуть вільно перетинати американо-мексиканський кордон і зустрічатися з російськими кураторами, щоб отримати гроші, передати інформацію тощо.

Окрім суто шпигунських операцій Росія може також контактувати з мексиканським злочинним світом для організації транскордонних диверсій у США, кажуть ветерани американської розвідки.

Нарешті росіяни активно розширюють свій інформаційний вплив у Мексиці, зокрема збільшуючи тут присутність своїх пропагандистських ЗМІ, таких як RT.

Як повідомлялося УНІАН, Мексика займає загалом нейтральну позицію щодо вторгнення Росії в Україну. Хоча офіційно країна засудила агресію та висловила підтримку Україні, вона не ухвалила рішення про введення санкцій проти агресора і неодноразово виступала проти надання військової допомоги Україні.

Нещодавно у Мексиці обрали нового президента, і на церемонію інавгурації, яка відбудеться 1 жовтня, формально запросили Володимира Путіна, як і лідерів усіх інших держав, з якими Мексика має дипломатичні відносини.

У той же час Мексика проігнорувала вимоги арештувати Путіна, якщо він відвідає країну, незважаючи на те, що є членом Міжнародного кримінального суду.

Related posts