Стрибок у старість: дослідники виявили цікаве явище, яке відбувається в нашому тілі.

Протягом багатьох років численні люди намагаються зупинити процес старіння, яке невпинно їх переслідує. Проте результати нового дослідження вчених показали, що старість може проявлятися не поступово, а відбуватися у двох важливих етапах нашого існування.

Нещодавнє дослідження, проведене вченими з університету Стенфорда, виявило, що процес старіння не є рівномірним, як це було відомо раніше. Натомість вчені виявили, що значні молекулярні зміни відбуваються два рази в житті: перший раз приблизно в середині 40-х років, а другий – на початку 60-х. Дослідники вважають, що, готуючи себе до цих різких змін, можна підвищити шанси на здорову старість, як повідомляє National Geographic.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Схожі вікові підйоми можуть роз'яснити несподіване виникнення таких характерних ознак старіння, як зморшки, сивина та зростаюча вразливість до захворювань. У дослідженні, представленому в журналі Nature Aging, вивчили понад 135 000 молекул і мікробів, взятих у 108 людей віком від 25 до 75 років.

Результати показали, що 81% цих молекул зазнали значних змін конкретно у віці від 44 до 60 років, особливо ті, які пов'язані з метаболізмом, шкірою, м'язовою структурою та імунною функцією. Це може пояснити, чому люди часто відчувають більш виражені зміни у фізичному стані та здоров'ї на цих етапах життя.

Фахівці підкреслили, що ці висновки кидають виклик звичному сприйняттю старіння як поступового і незмінного процесу. Вони вважають, що ці "раптові" етапи старіння можуть бути пов'язані з більш комплексними біологічними механізмами, на які, в свою чергу, можуть впливати різні аспекти способу життя, такі як харчування, рівень стресу та якість сну.

У дослідження, однак, є обмеження, зокрема його фокус на відносно однорідній групі учасників з Каліфорнії та відсутність даних від людей, старших за 75 років. Крім того, в ньому не повністю вивчена роль зовнішніх чинників, як-от дієта або стрес, які можуть сприяти цим сплескам.

Але незважаючи на ці обмеження, воно пропонує цінні знання, які в майбутньому можуть допомогти людям зробити попереджувальні кроки для пом'якшення наслідків старіння. Авторами рекомендується скоротити споживання алкоголю і кофеїну, стежити за рівнем холестерину, вести активний спосіб життя і використовувати багаті на антиоксиданти засоби для догляду за шкірою, щоб зберегти здоров'я і життєві сили в міру наближення критичних періодів старіння.

Раніше у Фокусі повідомлялося, що з віком та уповільненням діяльності мозку, люди виявляють, що стають більш щасливими. Нове дослідження не лише підкреслило позитивні аспекти старіння, а й дозволило досягти значних успіхів у вивченні процесів, пов'язаних зі старінням мозку. Це відкриття привело до нових підходів у збереженні когнітивних функцій та затримці розвитку деменції.

Також Фокус писав про те, що вчені виявили ліки від тиску, що збільшують тривалість життя. Можливо, наука і не відкрила таблетку вічної молодості, але поширений препарат від гіпертонії подає надії на ефективне уповільнення старіння, згідно з дослідженням.

Related posts