Росія повідомила про нібито «зірвану операцію» України, пов'язану з викраденням її гелікоптера Мі-8. У відповідь Головне управління розвідки України спростувало цю інформацію, назвавши її фейком.

Федеральна служба безпеки Росії оголосила, що їй вдалось перешкодити нібито "операції" Головного управління розвідки Міністерства оборони України, яка мала на меті викрадення гелікоптера Мі-8МТПР-1. У ГУР МО спростували цю інформацію, охарактеризувавши її як неправдиву.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав представник української розвідки Андрій Юсов, інформує UAINFO.org.

Що заявила ФСБ?

Федеральна служба безпеки Росії повідомила, що їй вдалося зупинити фіктивну операцію Головного управління розвідки Міністерства оборони України, яка нібито полягала у викраденні вертольота радіоелектронної боротьби Мі-8МТПР-1. За їхніми словами, українські спецслужби намагалися завербувати російського пілота з метою захоплення цього літака і його переміщення на територію, підконтрольну Україні.

Зокрема, Федеральна служба безпеки Росії випустила відеозапис, на якому російський вертолітник стверджує, що нібито отримав звернення від представника українських спецслужб через Telegram.

За його словами, він планував отруїти своїх колег по екіпажу, а після цього вивезти гелікоптер до України. Росіянин стверджує, що українські спецслужби також нібито "запропонували йому перевезти свою родину до Кишинева".

Досліджуйте також: У Московській області знищено штурмовий гелікоптер Мі-24, повідомляє ГУР.

Реакція ГУР

В Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України охарактеризували цю заяву противника як чергову вигадку путінського режиму.

"Заяви російської пропаганди про нібито невдачу української операції - це ще один приклад ворожої інформаційно-психологічної кампанії, спрямованої в першу чергу на власних військових та авіаційний склад ВКС РФ. Це засіб залякування своїх солдатів щодо потенційних контактів з українською розвідкою," - зазначив Юсов в інтерв'ю для РБК-Україна.

Він наголосив, що Росія сьогодні змушена вдаватися до подібних дій, позаяк серед російських льотчиків і тактичної, і стратегічної авіації спостерігаються явні ознаки деморалізації.

"Багато пілотів відчувають глибокий вплив того, що їхні авіаудари часто вражають цивільне населення. Це, в свою чергу, призводить до зростання алкоголізму, депресії та збільшення випадків суїциду серед авіаторів. Коли людина постійно і масово вбиває жінок і дітей, скидаючи на них бомби та запускаючи ракети, це неодмінно позначається на її психічному стані", - підкреслив Юсов.

Своєю чергою він нагадав, що вихід з цієї ситуації для російських льотчиків та інших військовослужбовців, є. Це - українська програма "Хочу жить", яка дає змогу безпечно здатися в полон, та ще й отримати щедру винагороду за умови передачі Україні військової техніки.

"Зокрема за переданий вертоліт передбачена винагорода в розмірі 500, а за бойовий літак - 1 млн. Нагадаю, що такі випадки вже неодноразово траплялися і Україна виконувала свої зобовʼязання та в повному обсязі виплачувала заявлені суми", - звернув увагу Юсов.

Інший варіант, зауважує Юсов, полягає в тому, щоб не використовувати проєкт "Хочу жити" та продовжувати виконувати злочинні вказівки Кремля.

"Тоді розвиток подій також дуже передбачуваний: ліквідація таких льотчиків як військових злочинців у спосіб, який буде найбільш прийнятним для Сил оборони України", - підсумував представник ГУР.

Слід підкреслити, що ФСБ неодноразово повідомляла про нібито "попередження спроб викрадення літаків українською розвідкою". Проте, реальний інцидент з викраденням російського гелікоптера з території Росії дійсно мав місце.

Нагадаємо, в серпні 2023 року російський військовий пілот Максим Кузьмінов здійснив викрадення гелікоптера Мі-8 і приземлився в Україні. У той час на борту перебували його напарник і бортовий механік. За інформацією ЗМІ, ці двоє відмовилися перейти на сторону України і в результаті загинули.

Також читайте: У справі вбивства пілота Кузьмінова підозрюють колишнього офіцера КДБ та полковника російської поліції, повідомляє CBS.

Факт викрадення гелікоптера отримав офіційне підтвердження. Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов повідомив, що українські спецслужби змогли переконати російського пілота здійснити переліт до України і передати Мі-8. За це Кузьмінов був винагороджений, і йому запропонували залишитися в Україні для його безпеки. Однак він вирішив відмовитися від цієї пропозиції.

Замість цього росіяни заявили про намір помститися, випускаючи на своїх пропагандистських каналах відео з написами, що Кузьмінов "не доживе до судового процесу". У лютому 2024 року його виявили мертвим в Іспанії.

Згідно з даними західних медіа, у справі вбивства російського військового пілота можуть бути задіяні двоє громадян Росії: колишній офіцер КДБ та його близький родич.

Related posts