Росія отримала від Ірану ракети Fath-360, але без пускових установок: чи може це стати викликом для російських військових?
Для запуску Fath-360 Іран використовує власні автівки Saipa, які є клонами китайських вантажівок. Тому, вважають у Defense Exrpess, Росія вирішила відмовитися від них через питання надійності та обслуговування.
Західні медіа інформують, що Іран надіслав до Росії ракети Fath-360 з дальністю 120 км, але без пускових установок. Це означає, що російські війська можуть або не мати можливості їх використати, або, за оцінками експертів з Defense Express, просто виготовлять їх самостійно.
Для Росії, як зазначається, великої складності виготовити власноруч пускові немає, а от сенс, навпаки, є. Тегеран для запуску Fath-360 використовує вантажівку національного виробника Saipa Diesel, яка виробляє копії китайських вантажівок Dongfeng KC.
На фоні цього навіть у Росії можуть виникнути питання щодо надійності та обслуговування зазначених транспортних засобів, припускають у Defense Exrpess. Тому у Москві могли прийняти рішення встановлювати іранське озброєння на власні "Урали" чи "КамАЗи".
У першій версії пускової Fath-360, ще без пускових контейнерів використовують рішення із направляючою, яка запозичена із Fateh-110, яка є її зменшеною копією.
А Fateh-110, своєю чергою, походить ще від радянської "Луна-М", від якої, власне, й запозичив систему запуску.
Проте, Fath-360 оснащені системою наведення, яка потребує програмування, що свідчить про необхідність наявності не тільки направляючої, але й відповідного програмно-апаратного забезпечення. Як зазначають у Defense Express, виникають серйозні сумніви, що Іран міг би обійтися без цього.
Одночасно свідченням здатності Росії до використання іранських ракет є той факт, що після отримання першої партії з 220 одиниць, їх транспортували на полігон Ашулук, розташований в Астраханській області. Цей полігон, зокрема, використовується для навчання підрозділів протиповітряної оборони і є найближчою локацією до порту прибуття, де можна проводити їх випробування.
В загальному, як зазначає Defense Express, Тегеран навряд чи ризикне "грати" з Росією, оскільки отримує від неї ключові військові технології.
Нагадаємо, що Михайло Подоляк, радник глави Офісу президента, раніше роз'яснював, чому доставка іранських балістичних ракет до Росії може бути вигідною для України.
У Sky News опублікували деталі маршруту, яким приблизно 220 балістичних ракет Fath-360 доставили з Ірану в РФ.