Європейський регулятор має намір посилити нагляд за фінансовими ринками.

ESMA представляє нові можливості для контролю над біржами та системно важливими інфраструктурами.

Європейське управління з цінних паперів та ринків (ESMA) має намір розширити свої повноваження, щоб здійснювати контроль над основними фондовими біржами та іншими важливими складовими фінансової інфраструктури Європейського Союзу. Це прагнення полягає в тому, щоб стати європейським відповідником американської Комісії з цінних паперів і бірж (SEC).

Цю інформацію повідомляє Financial Times.

Голова ESMA Верена Росс висловила думку про те, що нова Європейська комісія проявляє "політичний інтерес" до централізації нагляду за фінансовими ринками ЄС. Це є частиною ініціативи з відновлення капітальних ринків регіону, які переживають складні часи. Росс підкреслила необхідність оцінити, в яких сферах є доцільним посилення нагляду на загальноєвропейському рівні, особливо щодо системно важливих інфраструктурних учасників, таких як біржі, клірингові та розрахункові системи.

Започатковане у 2011 році, Європейське агентство з цінних паперів та ринків (ESMA) має на меті забезпечити узгодженість регуляторних норм у межах Європейського Союзу. Проте, значну частину наглядових обов'язків все ще виконують національні регулятори 27 держав-членів. На даний момент ESMA здійснює прямий контроль лише над обмеженим колом суб'єктів, такими як рейтингові агентства, центральні контрагенти для клірингу поза межами ЄС, сховища сек'юритизації та адміністратори фінансових індикаторів.

Ідея передачі більших повноважень від національних органів до ESMA набуває актуальності, оскільки чиновники ЄС шукають способи активізувати капітальні ринки для фінансування потреб в інвестиціях, які оцінюються у 800 млрд євро. Маріо Драгі, колишній президент Європейського центрального банку, у своєму звіті запропонував перетворити ESMA на єдиного регулятора ринків цінних паперів ЄС з повноваженнями нагляду за великими багатонаціональними емітентами та всіма центральними контрагентами.

Хоча деякі менші країни, такі як Люксембург та Ірландія, побоюються втрати частини контролю над своїми фінансовими секторами, Росс переконана, що централізація покращить ефективність ринків для інвесторів і компаній. Вона пропонує поступове розширення повноважень ESMA, зокрема нагляд за великими гравцями, що обслуговують усю Європу, такими як Euronext і Deutsche Börse, залишивши місцевий нагляд для менших ринків.

Реформа також може включати перегляд нагляду за ринком криптовалют, що наразі залишиться на рівні національних органів. Драгі також пропонує зміцнити незалежність ESMA, але Росс вважає нинішню структуру управління ефективною і важливою для залучення національних регуляторів до процесу прийняття рішень.

Контекст. Раніше видання Mind повідомляло, що Європейський Союз має намір формально затвердити норми для емітентів стейблкоїнів до завершення року. Згідно з регуляторними нормами ЄС щодо криптовалют (MiCA), технічні вимоги будуть опубліковані в Офіційному журналі Європейського Союзу.

Related posts