Ракета, розроблена Ілоном Маском, вивела в космос науковий проект учнів зі Львівської області.
На Міжнародну космічну станцію відправлять мінілабораторію, розроблену українськими дітьми.
Ракета SpaceX-31 успішно доставила на Міжнародну космічну станцію науковий проект, розроблений учнями з міста Сколе, яке знаходиться у Львівській області. Цю інформацію оприлюднило Міністерство освіти і науки України.
Запуск відбувся 4 листопада з мису Канаверал, що у штаті Флорида. На борту ракети знаходився експериментальний зразок, виготовлений переможцями Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP, учнями Сколівського ЗЗСО І-III ступенів № 2, названого на честь Стефанії Вітрук.
"Експеримент команди має назву "Одержання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації". (...) Переможці й переможниці конкурсу SSEP мають змогу відправити справжні мінілабораторії дослідження мікрогравітації на МКС на космічному кораблі SpaceX Dragon", - заявили у міністерській прес-службі.
Відзначається, що це вже третій науковий проект, створений українськими учнями, який відправився в космічний простір.
Як писав УНІАН, астрономи розробили новий спосіб розрахунку траєкторії польоту великих комет, які називають "убивцями міст". Новий метод дозволить виявляти небезпеку за багато років до того, як така комета наблизиться до Землі.
Також ми розповідали, що 2 серпня 2027 року очікується найтриваліше повне сонячне затемнення у XXI столітті. Його можна буде спостерігати в Північній Африці, у районах із населенням приблизно 90 мільйонів осіб. Його вже зараз називають "затемненням століття".