Примусова мобілізація жінок: депутатка розвінчала популярні міфи.
Чи здатна влада приймати радикальні рішення?
Тема мобілізації жінок в Україні викликала значний резонанс у суспільстві, але фактична ситуація виглядає по-іншому. Як зазначає Соломія Бобровська, яка є членом Комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки, питання примусового призову жінок наразі не стоїть на порядку денному і не обговорюється на офіційному рівні.
На сьогодні в Україні існує "достатня кількість чоловічих ресурсів для мобілізації", тому питання про обов'язкову мобілізацію жінок поки що не розглядається.
У Україні жінки мають можливість самостійно приєднуватися до Збройних сил, а лише представниці певних військових спеціальностей, таких як медичні працівники, зобов'язані оновлювати свої дані в територіальних центрах комплектування. Проте, за словами Бобровської, не йдеться про обов'язкову мобілізацію жінок, які не мають військового досвіду, і Генеральний штаб не ініціював жодних подібних заходів.
При цьому депутатка висловила думку про необхідність базової військової підготовки як для чоловіків, так і для жінок віком 18-25 років. Вона підкреслила, що такий підхід не означає обов'язкову службу, але дозволяє набути основних навичок, важливих на випадок повторної загрози чи війни. Така ініціатива могла б допомогти жінкам орієнтуватися в умовах війни, діяти раціонально і зберігати спокій, що важливо в умовах національного спротиву.
Соломія Бобровська підкреслила, що питання залучення жінок до мобілізації штучно роздувається, створюючи безпідставний страх у суспільстві.
Нагадуємо, що для мобілізації десятків тисяч: депутат роз'яснив, скільки чоловіків необхідно щорічно.
Раніше ми розповідали, що про вас має знати ТЦК: якими особистими даними не варто ділитися в жодному разі