Представник Одеського ТЦК співпрацював з окупантами, - ДБР - Деталі | Експрес онлайн
Зрадник старанно маскував свої симпатії до Росії.
На судовому засіданні опиниться зрадник, котрий, після визволення Херсона, змінив свої погляди і вирішив приєднатися до територіального центру комплектування.
Співробітники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно екс-робітника "Дар'ївської колонії", який під час окупації Херсонщини співпрацював із загарбниками.
У Курській області утворились три кладовища БТРів з великою кількістю мертвих окупантів, - Forbes
Після звільнення захопленої території перебіжчик "влаштувався" до ТЦК в Одеській області. Обвинувальний акт направлено до суду.
Під час окупації частини Херсонської області колишній інспектор колонії перейшов на аналогічну посаду до загарбників. Він працював в захопленому закладі на "нову владу" до звільнення частини регіону, а після деокупації вирішив залишитися на підконтрольній Україні території.
Згодом чоловік був мобілізований та потрапив на службу до одного з районних ТЦК Одеської області, де вручав повістки військовозобов'язаним. Колегам він розповідав про свою свідому проукраїнську позицію та приховував співпрацю з окупантами. Працівники ДБР у співпраці з ДВКР СБУ викрили та затримали перебіжчика. Він обвинувачується у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років, поідомляє ДБР.
За інформацією Державного бюро розслідувань, суд ухвалив вирок колишньому співробітнику правоохоронних органів зі Старобільського району Луганської області за скоєння державної зради (частина 2 статті 111 Кримінального кодексу України). У березні 2022 року він почав працювати в так званому "міністерстві внутрішніх справ ЛНР". Екс-правоохоронець виконував обов'язки на блокпостах "ЛНР" і отримав паспорт громадянина Російської Федерації. Суд призначив йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду (частина 2 статті 111 КК України).
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо ексспівробітника херсонської колонії, який працював на загарбників під час тимчасової окупації регіону. Обвинувальний акт скеровано до суду за статтями колабораціонізму та державної зради (ч. 2 ст. 111 та ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Чоловік працював молодшим інспектором у "Північній виправній колонії №90". Після початку російської агресії він у квітні 2022 року добровільно подав заяву на роботу в установу, яка опинилася під контролем загарбників.
Агресори використовували цю місцевість як базу для ремонту військової техніки та медичний пункт. Зазначена особа працювала в колонії до листопада 2022 року. Після звільнення Херсона він шукав притулок в одному з сіл області, але був виявлений і затриманий ДБР у співпраці з СБУ.
Також до суду направлено обвинувачення щодо правоохоронця з Луганської області, який після повномасштабного вторгнення перейшов на бік ворога.
38-річний чоловік працював у Сватівському районі Луганщини. Після того, як у березні 2022 року регіон потрапив під контроль російських військ, він швидко змінив місце роботи, перейшовши на аналогічну посаду в так званому "міністерстві внутрішніх справ ЛНР". Щоб зарекомендувати себе перед новим керівництвом, він активно брав участь у захопленні адміністративних будівель, зокрема поліцейських відділків.
Він обвинувачується у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану та колабораціонізмі (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Розслідування завершено, і обвинувачення стосовно правоохоронця, який втік зі служби на тимчасово окуповану територію Старобільського району Луганської області через місяць після початку повномасштабного вторгнення Росії, передано до суду.
Він успішно пройшов співбесіду з окупаційною владою та був призначений на посаду в незаконно утвореному правоохоронному органі, що контролював автотранспортні перевезення. Цей чоловік наразі звинувачується у дезертирстві та співпраці з ворогом, відповідно до частини 4 статті 408 та частини 7 статті 111-1 Кримінального кодексу України.