Правоохоронні органи Молдови повідомили, що в жовтні олігарх, який перебуває в розшуку, Шор перевів 24 мільйони доларів з метою підкупу виборців.
Генеральний інспектор поліції Молдови Віорел Чернеуцану повідомив, що в жовтні, напередодні виборів та референдуму, в країну було переведено понад 24 мільйони доларів. Ці кошти, за його словами, пов'язані з олігархом, що втік, Іланом Шором.
Цю інформацію наводить Moldpress, повідомляє "Європейська правда".
Він зазначив, що гроші були переведені з Росії за допомогою додатку "Промсвязьбанк".
За словами Чернеуцану, механізм підкупу виборців за допомогою "Промсвязьбанку" запрацював наприкінці весняного сезону, проте восени, перед виборами та референдумом, спостерігалося значне зростання кількості фінансових переказів.
Додаток "Промсвязьбанк" надавав підтримку користувачам у налаштуванні ботів у Telegram. Лише в жовтні правоохоронці зафіксували і зупинили роботу 97 подібних ботів.
Однак, згідно з інформацією від поліції, у системі вже було зафіксовано 138 тисяч номерів, що походять з Молдови.
За інформацією Чернеуцану, у вересні обсяг переказів складав 15 мільйонів доларів, а на даний момент він досяг 39 мільйонів доларів.
Очільник поліції повідомив, що лише в жовтні з Росії до Молдови було переказано понад 24 мільйони доларів на підкуп виборців, причому значна частина цих коштів надійшла в період з 14 по 17 жовтня.
"Члени злочинної групи 'Шор' вчинили корупційні дії під час виборів", - повідомив Чернеуцан.
У цілому було зареєстровано більше 1,4 мільйона операцій. Існувала контактна особа, яка відігравала роль посередника у переказах для інших учасників.
Керівник поліції зазначив, що метою цих дій було здійснення масового підкупу виборців.
За його словами, частина платежів також була проведена готівкою. 23 жовтня правоохоронці провели обшук в одному з північних районів країни та виявили особу, яка виконувала роль координатора для всього регіону, маючи при собі готові конверти з грошима.
Вона вже встигла роздати кошти 36 особам, і ще 300 осіб мали отримати гроші. Особа наразі співпрацює з поліцією.
На сьогоднішній день правоохоронці зафіксували більше 520 осіб, які мають стосунок до організації схеми підкупу виборців. Їм може загрожувати до трьох років ув'язнення або значні фінансові штрафи.
"Включаючись у виборчу корупцію, громадяни стають частиною незаконної мережі, що контролюється злочинною організацією Ілана Шора," - зазначив керівник поліції.
У першому турі президентських виборів чинна президентка Молдови Мая Санду отримала 42,37% голосів, а висуванець проросійської Партії соціалістів Молдови Александр Стояногло - 26,02%.
Другий тур президентських виборів у Молдові пройде 3 листопада.
Під час першого туру президентських виборів у Молдові також відбувався конституційний референдум, присвячений питанням європейської інтеграції.
Відповідно до опублікованих даних, прихильники європейської інтеграції в Молдові здобули перемогу на референдумі, випередивши опонентів на 13 596 голосів. Цей успіх став можливим завдяки підтримці діаспори, в той час як більшість жителів Молдови висловилася проти поглиблення співпраці з Європейським Союзом.
Президентка Молдови Мая Санду після оприлюднення перших результатів голосування заявила про фальсифікацію понад 300 тисяч голосів і підкуп близько 150 тисяч виборців.