Згідно з повідомленням Міністерства екології, площа територій, що зазнали забруднення в Чорнобильській зоні, перевищила 2600 гектарів.
В зоні Чорнобиля вогонь охопив близько 2600 гектарів землі, остаточні дані про площу будуть встановлені після завершення гасіння пожеж.
Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, передає Укрінформ.
Станом на 20:00 7 вересня в зоні Чорнобиля вогонь охопив приблизно 2600 гектарів території. Зокрема, у Корогодському лісництві виявилося знищено 900 гектарів, у Денисовецькому - 915 гектарів, у Паришівському - 250 гектарів, а в Луб'янському - 550 гектарів. Остаточні дані про площу, що постраждала від вогню, будуть встановлені після завершення гасіння пожеж, - йдеться в офіційній інформації.
Для ліквідації пожежі було залучено 561 спеціаліста та 141 одиницю техніки. Серед них співробітники ДСНС складають 431 особу та 106 технічних засобів.
На даний момент пожежі в Луб'янському та Корогородському лісництвах вдалося локалізувати. У Корогородському лісництві фахівці створили протипожежний розрив. Відзначається тління деяких вогнищ.
У лісництві Денисовецьке спостерігається значне задимлення. Процес локалізації вогнищ ускладнений через ризик наявності мін. Під час проведення обстеження території піротехнічні підрозділи ЗСУ виявили чотири небезпечні вибухові предмети, які були успішно знешкоджені. Крім того, фахівці працюють над створенням протипожежного розриву в цьому лісництві. Ситуація залишається під контролем.
У Паришівському лісництві територія частково замінована, до локалізації пожежі залучені сапери ЗСУ. Ситуація контрольована.
Згідно з повідомленнями, у зв'язку з підвищеним ризиком виникнення пожеж в зоні відчуження запроваджено посилений контроль за рівнями радіації. Автоматизована система проводить безперервний моніторинг на 39 контрольних точках. Інформація надходить до диспетчерського центру щогодини, а в умовах надзвичайної ситуації — щохвилини. Ситуація залишається під контролем.
Згідно з даними Міндовкілля, загрози об'єктам критичної інфраструктури, зокрема Централізованому сховищу відпрацьованого ядерного палива, комплексу виробництв "Вектор" та пункту поховання радіоактивних відходів "Буряковка", немає. Радіаційний фон у нормі.
Зазначається, що на місце ліквідації пожежі в зоні відчуження виїхав заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Сергій Власенко.
Як повідомляв Укрінформ, 3 вересня стало відомо, що в Чорнобильській зоні горить лісова підстилка.