Президент Юн Сок Йоль повідомив, що Південна Корея може розглянути можливість надання військової допомоги Україні.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль висловив готовність розглянути можливість постачання озброєнь Україні, якщо військова співпраця між Росією та Північною Кореєю досягне значних масштабів.
За інформацією Цензор.НЕТ, посилаючись на Yonhap, таку заяву він зробив після зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою в Сеулі.
"Якщо Північна Корея вирішить направити свої спецпідрозділи на військову операцію в Україні, ми будемо поступово надавати допомогу Україні та розглянемо необхідні кроки для забезпечення безпеки на Корейському півострові," - зазначив він.
Юн Сок Йоль підкреслив, що Південна Корея традиційно дотримувалася принципу непостачання летальної зброї, однак готова розглянути можливість змін у цій політиці "з огляду на військові дії Північної Кореї".
Лідери Польщі та Південної Кореї висловили свій осуд щодо рішення Північної Кореї відправити свої війська до Росії. Вони наголосили, що такі дії є "явним порушенням Статуту ООН та резолюцій Ради Безпеки" і вважають це "провокацією", яка ставить під загрозу глобальну безпеку не лише в регіоні Корейського півострова, але й поза межами Європи.
"Президент підкреслив, що Республіка Корея не залишиться бездіяльною і вживатиме необхідні кроки у тісній координації з міжнародним співтовариством, враховуючи еволюцію військових відносин між Північною Кореєю та Росією."
Включення військових з Північної Кореї у конфлікт між Росією та Україною.
17 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Російська Федерація планує залучити близько десяти тисяч військовослужбовців з Північної Кореї для участі у збройному конфлікті в Україні, зокрема в складі піхотних підрозділів.
Раніше газета Washington Post повідомляла, що тисячі північнокорейських військових проходять підготовку в Росії і можуть бути направлені на український фронт.
Нагадаємо, на початку жовтня міністр оборони Південної Кореї Кім Йонг Хен заявив, що КНДР могла направити своїх військових в тимчасово окуповані території України на підтримку війни Росії проти нашої країни.
Директор Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко повідомив, що дані про начебто навчання російськими військовими солдатів з Північної Кореї для відправлення на фронт в Україні не є правдивими.
15 жовтня інформаційні джерела повідомили, що на базі 11-ї окремої десантно-штурмової бригади збройних сил Росії розпочалося формування так званого "особливого бурятського батальйону". Цей підрозділ планується укомплектувати громадянами Північної Кореї.
Згодом очільник ГУР МО Кирило Буданов заявив, що майже 11 тисяч солдатів з Північної Кореї нині проходять підготовку на сході Росії, щоб воювати проти України. До бойових дій вони будуть готові вже з 1 листопада.
Одночасно міністр оборони США Ллойд Остін повідомив, що наразі Сполучені Штати не мають підтвердження про відправку військових Північною Кореєю до Росії.
Південна Корея викликала російського посла в Сеулі у зв'язку з участю Північної Кореї у війні в Україні.
З'явилася інформація про те, що вісімнадцять військовослужбовців Північної Кореї залишили свої позиції на кордоні України, що межує з Брянською та Курською областями, однак згодом стало відомо, що їх затримали.
Постійний представник Південної Кореї в Раді Безпеки ООН, Джонкук Хванг, зазначив, що у разі залучення військових Північної Кореї до конфлікту в Україні, Росія може заплатити за це технологіями ядерної зброї.
У статті The Guardian зазначається, що Росія може залучити військовослужбовців з Північної Кореї для захоплення Покровська в Донецькій області або для проведення зимових атак на інші стратегічні позиції на сході України.
Невдовзі Пентагон підтвердив інформацію про прибуття військових з Північної Кореї на територію Росії.