Фінансистка з Росії, яка підпадає під санкції, була обрана до складу ради директорів Міжнародного валютного фонду.
Підсанкційна російська фінансистка Ксенія Юдаєва, яка раніше обіймала посади заступниці та радниці голови Центрального банку РФ, була призначена виконавчим директором Міжнародного валютного фонду, відповідальним за питання, що стосуються Росії та Сирії.
Вона обійме посаду в Міжнародному валютному фонді з 1 листопада, повідомляє Reuters. Її прізвище також фігурує у списку директорів на офіційному сайті МВФ.
Виконавча рада є головним органом МВФ, що ухвалює важливі щоденні рішення. Виконавчі директори обираються країнами-членами або групами країн.
Згідно з отриманою інформацією, у квітні 2022 року Сполучені Штати наклали санкції на Ксенію Юдаєву, що включає заборону на в'їзд до країни та замороження її активів. На сьогоднішній день залишається невизначеним, чи зможе вона отримати візу для участі у засіданнях ради директорів Міжнародного валютного фонду безпосередньо в столиці США.
Міжнародний валютний фонд поновлює свої відносини з Російською Федерацією?
Варто відзначити, що у вересні Міжнародний валютний фонд вперше з початку повномасштабної агресії Росії проти України запланував відправити місію до Москви для обговорення питань "економічного розвитку та державної політики".
Україна, зокрема Національний банк та Міністерство фінансів, засудила цей крок.
Також дев'ять європейських держав 13 вересня направили до фонду письмове звернення та висловили свій протест під час зустрічі з директоркою-розпорядницею Кристаліною Георгієвою. Вони вважають, що фонд не здатен надати об'єктивну оцінку стану економіки Росії, оскільки Москва перестала публікувати значну частину статистичних даних і відредагує інформацію, прагнучи продемонструвати, що її економіка стабільна та успішно долає західні санкції.
Також, Кремль планує використати місію МВФ для своїх пропагандистських цілей, представляючи її як нормалізацію відносин. Це може негативно позначитися на репутації МВФ, зменшуючи інтерес донорів до надання допомоги Україні через програми цього фонду, йдеться у листі.
У підсумку МВФ відклав поновлення консультацій з урядом РФ на невизначений термін. У якості офіційної причини МВФ вказав технічну неготовність місії до проведення консультацій.