Папа: необхідно екологічне перетворення для відновлення гармонії з природою - Vatican News
Папа Франциск, приймаючи учасників Центру післядипломного навчання "Laudato si'", який функціонує на території папського палацу в Кастель-Ґандольфо, висловив свої роздуми щодо важливості інклюзивної освіти в контексті цілісної екології та концепції циркулярної економіки.
о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Святой Престол
Оновлення зусиль, спрямованих на "для відновлення добрих і плідних стосунків між людським родом і створінням, через працю, яка піклується і оберігає те, що нам довірив Творець", було головною темою промови, яку Папа Франциск виголосив, приймаючи вранці 19 вересня 2024 року представників Центру післядипломного підвищення кваліфікації "Laudato si", органу наукової, освітньої та громадської діяльності, який він заснував у лютому 2023 року в дусі своєї енцикліки на тему піклування про "спільний дім".
Папа Франциск подякував співробітникам Центру "за відданість, з якою вони беруть участь у цьому новому проекті", відзначивши директора о. Фабіо Баджо, який пояснив, як програма має на меті "конкретизувати принципи, що містяться в енцикліці Laudato si'". Тема конкретності, яку підхопив Святіший Отець, також простежується в стимулюванні "екологічного навернення", через ініціативи осередку.
"Я вирішив створити візуальну модель мислення, структури та дій, яку я назвав "Селище Laudato siʼ", - зазначив Папа. Він мав на увазі 55 гектарів літньої резиденції Римських Архиєреїв у Кастель-Ґандольфо, де 35 гектарів займають прекрасні сади, а 20 гектарів - сільськогосподарські угіддя, ферма, теплиці та господарські приміщення. Це місце стало ідеальним для організації своєрідної "лабораторії", де можна було б проводити експерименти з навчальними програмами. Один з таких експериментів втілився в навчальний курс для садівників і озеленювачів, в якому взяли участь десять осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах: мігранти, біженці, люди з інвалідністю, колишні в’язні, жертви насильства, молодь та безробітні дорослі."
Як підкреслив Святіший Отець, цей проект отримав підтримку провідних міжнародних фахівців, зосередившись на трьох ключових напрямках: "інклюзивній освіті з цілісної екології, циркулярній та генеративній економіці, а також екологічній стійкості". У результаті виник "складний та багатогранний проект, що охоплює різноманітні аспекти цілісної екології", який забезпечує стійкі основи в агросекторі, стійкості та диверсифікації. Проект "інвестує в інфраструктурні рішення, системи зрошення та розвиток сільськогосподарських технологій, що сприяють збереженню екосистем і біологічного різноманіття".
Розглядаючи останні досягнення ініціативи, Папа Франциск відзначив нещодавню закладку виноградника, який він назвав "синтезом традицій та інновацій" та справжньою "візиткою Селища". Також і на цьому етапі, нагадав він, не забракло внеску експертів у галузі виноградарства. Це тому, що "намір полягає в тому, щоб прямувати до досконалості". Серед найбільш актуальних елементів цієї останньої інновації Святіший Отець виділив значне використання "ручної праці", що перегукується з побажанням відновлювати гармонію між людиною і створінням. На завершення Папа ще раз подякував співробітникам центру, благословивши їхню працю та підтвердивши свою довіру до проекту, який може "добре представити ті принципи цілісної екології", які він підкреслив у енцикліці Laudato si' та в Апостольському напоумленні Laudate Deum.