Опалювальний період розпочався по всіх областях, і вже 70% житлових приміщень отримали тепло, - заявив Шмигаль.
Опалювальний сезон стартував по всій території України, за винятком Херсонської області, де поки що утримується досить тепла погода.
Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у Telegram.
"Готовність громад та областей до зими є стовідсотковою. Працюють 83% від усіх котелень, тепло подається до 70% житлових будинків та понад 80% шкіл, лікарень і дитячих садочків", - сказав Шмигаль.
Він підтвердив, що на майбутню зиму є достатня кількість енергетичних ресурсів, зокрема газу.
"Запаси газу в підземних сховищах достатні для забезпечення побутових споживачів, теплокомуненерго та бюджетних організацій. При цьому, формуючи ці запаси, ми також врахували вимоги для функціонування газових установок децентралізованої генерації," - підкреслив прем'єр-міністр.
Як повідомлялося, Україна з 1 листопада 2024 року розпочала сезон відбору природного газу зі своїх підземних сховищ (ПСГ).
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов 31 жовтня висловив припущення, що під час опалювального сезону 2024/2025 років відбір газу зі сховищ залишиться на такому ж рівні, як і минулої зими, приблизно 6,7 млрд кубічних метрів.
"Нафтогаз України" планував накопичити 13,2 млрд кубометрів газу у межах підготовки до цього опалювального сезону. Голова компанії Олексій Чернишов сподівався, що європейські компанії збільшать обсяги закачування газу до українських сховищ попри російські атаки, мішенню яких зокрема стають об'єкти газової інфраструктури. Однак ці сподівання значною мірою не справдилися.
За даними галузевого видання ExPro, запаси природного газу в українських підземних сховищах станом на 15 жовтня становили 12,8 млрд кубометрів. Офіційну інформацію про запаси газу у сховищах наразі не публікують.
Нагадаємо, що в листопаді 2023 року Україна розпочала опалювальний сезон із запасами, що досягали 16 мільярдів кубометрів газу. Протягом цього сезону з підземних сховищ країни було вилучено 8,5 мільярда кубометрів, з яких 6,7 мільярда кубометрів були використані Україною.