Останнє дослідження підтверджує гіпотезу про те, що Covid виник на ринку в Китаї - AFP | УНН

Дослідження виявило нові свідчення того, що первинні випадки зараження Covid-19 відбулися в результаті контакту людей з інфікованими тваринами на ринку в Ухані. Аналіз 800 зразків показав наявність ДНК диких тварин та вірусу в зонах торгівлі тваринами на цьому ринку.

Дослідження, проведене в четвер, виявило нові свідчення, які підтверджують гіпотезу про те, що спалах COVID-19 серед людей відбувся внаслідок передачі вірусу від заражених тварин на ринку в Китаї наприкінці 2019 року, повідомляє УНН, посилаючись на AFP.

Деталі можна описати як елементи, що складають велику картину або концепцію.

Дослідження, опубліковане в журналі Cell, засноване на більш ніж 800 зразках, зібраних на ринку морепродуктів Хуанань в Ухані, де, як передбачалося, продавалися також дикі ссавці.

Зразки були отримані в січні 2020 року після закриття ринку. Вони не були взяті безпосередньо від тварин або людей, а з поверхонь прилавків, де здійснювався продаж диких тварин, а також зі стічних вод.

З цих даних, якими поділилася китайська влада, "ми не можемо з упевненістю сказати, чи були тварини (на ринку) інфіковані чи ні", розповіла співавтор дослідження Флоренс Дебарре.

Однак "наше дослідження підтверджує, що наприкінці 2019 року на цьому ринку були дикі тварини, зокрема такі, як єнотовидні собаки та циветти", сказала еволюційний біолог з дослідницької агенції CNRS у Франції.

"І ці тварини знаходилися в південно-західному кутку ринку, який також є областю, де було виявлено багато вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19", - повідомила науковець.

Ці дрібні ссавці можуть заражатись вірусами, схожими на людські, що змусило підозрювати, що вони служать проміжним господарем між людьми і кажанами, від яких, як передбачається, походить SARS-CoV-2.

Присутність цих видів на ринку Хуанань раніше заперечувалася, незважаючи на наявність певних фотографічних підтверджень та досліджень, проведених у 2021 році.

Численні частини одного кіоску дали позитивний результат на вірус COVID, включаючи "візки для тварин, клітку, візок для сміття і машину для видалення вовни/пір'я", - ідеться в дослідженні.

"Ці зразки містили більше ДНК диких ссавців, ніж ДНК людини," - зазначається в документі.

У зразках, які показали позитивний результат на COVID з цього кіоску, було виявлено ДНК ссавців, включаючи пальмових циветт, бамбукових щурів та єнотовидних собак.

"Ці дані вказують або на те, що тварини, присутні в цьому кіоску, поширювали SARS-CoV-2, виявлений на обладнанні для тварин, або на те, що люди з ранніми незареєстрованими випадками захворювання на COVID-19 поширювали вірус у тому ж місці, що й виявлені тварини", - ідеться у дослідженні.

Дослідження також підтверджує, що "останній спільний предок" штаму вірусу COVID, виявленого у зразках на ринку, був "генетично ідентичний" оригінальному пандемічному штаму.

"Це вказує на те, що первинні варіанти вірусу починають з'являтися на ринку, що є цілком закономірним, адже саме тут він вперше з'явився," - зазначила Дебарре.

Джеймс Вуд, епідеміолог інфекційних захворювань з Кембриджського університету, який не брав участі в дослідженні, сказав, що дослідження "надає дуже вагомі докази того, що прилавки з дикими тваринами на ринку морепродуктів Хуанань в Ухані є осередком виникнення пандемії COVID-19".

Доповнення

Через майже п'ять років після виникнення COVID-19 світова спільнота все ще не має точних даних про його походження.

Перші інфіковані були зафіксовані в китайському місті Ухань в кінці 2019 року, проте між прихильниками двох основних теорій з'явилися гострі суперечки.

Існує кілька версій походження вірусу: одна з них стверджує, що вірус вирвався із лабораторії в Ухані, де проводилися дослідження на родинних вірусах, а інша вказує на можливість зараження COVID від інфікованої дикої тварини, яка потрапила на місцевий ринок.

Наукова спільнота обрала останню теорію, проте дискусії тривають.

Related posts