Нейрохірурги з Чернівців провели успішну операцію на 7-річному хлопчику, який переніс інсульт.

Хлопчик відновлюється і вже починає поступово ходити самостійно.

У Чернівецькій дитячій клінічній лікарні успішно провели операцію на 7-річному хлопчику з Хотинського району, який несподівано втратив свідомість. Після ретельного обстеження у нього виявили інсульт, і лікарі терміново направили його в операційну, адже тільки хірургічне втручання могло врятувати життя малюка.

Семирічний Олександр, який до цього часу не скаржився на здоров'я, раптово втратив свідомість, що дуже стривожило його маму. Вона негайно викликала швидку допомогу. У хлопчика також спостерігалися блювота і сильний головний біль, через що батьки почали підозрювати харчове отруєння. Проте лікарі в Хотині запропонували провести комп'ютерну томографію, яка виявила у дитини гострий правосторонній інсульт мозку, як повідомили в лікарні. Хлопчика терміново госпіталізували до дитячої лікарні в Чернівцях.

"У пацієнта спостерігалося стійке порушення свідомості, стан сопору, що свідчить про зміни, які можна охарактеризувати як 'кома 1'. Через це хлопчика було терміново госпіталізовано до реанімаційного відділення, де розпочали підготовку до хірургічного втручання", - зазначається у повідомленні.

Транспортувати пацієнту до спеціалізованої лікарні у Київ було ризиковано, запас часу був вичерпаний, ризик втрати дитини був максимально високий. Тож батьки дали згоду на проведення операції у лікарні Чернівців.

У процесі підготовки до хірургічного втручання чернівецькі дитячі нейрохірурги звернулися за порадою до своїх колег з Інституту судинної клініки нейрохірургії в Києві. Фахівці з столиці підтвердили, що дитині необхідна термінова операція в Чернівцях для порятунку її життя.

"Ми провели кістково-пластичну трепанацію черепа з метою видалення внутрішньомозкової гематоми в правій півкулі. Під час операції було виявлено і усунуто артеріовенозну мальформацію в правій гемісфері. Ця судинна аномалія, що включає як артерії, так і вени, стала причиною різкого погіршення здоров'я пацієнта, створивши реальну небезпеку для його життя", - повідомляє дитячий нейрохірург, заступник генерального директора лікарні Аурел Рошка.

Під час хірургічного втручання виявлено, що стан судин у хлопця був настільки критичним, що розрив міг трапитися навіть без істотного підвищення загального або церебрального тиску. Це значно ускладнило ситуацію, адже кров потрапила до шлуночкової системи мозку. Така патологія загрожує блокадою лімфообігу та розвитком вторинної, набутої гідроцефалії.

Операцію завершено з успіхом. На наступний день маленького пацієнта від'єднали від апарата штучної вентиляції легенів, а вже через добу він повністю прийшов до тями і впізнав свою маму. Повторне післяопераційне обстеження за допомогою комп'ютерної томографії підтвердило, що гематома була успішно видалена, а гідроцефалія в шлуночковій системі мозку поступово зникає. Динаміка відновлення здоров'я дитини є позитивною.

На даний момент Олександр почувається стабільно. Він може сидіти без допомоги, харчується самостійно і, з підтримкою матері, починає робити перші кроки, вже кілька з яких виконує без сторонньої допомоги. Неврологічні симптоми поступово зменшуються, а лівосторонній геміпарез є мінімальним.

Related posts