"Найменш привабливе місто Франції" набирає популярності серед мандрівників: у чому ж секрет?
Місто Марсель вже давно здобуло репутацію кримінальної столиці Франції.
Можливо, ви вже не раз зустрічали думку, що портове місто Марсель є найнебезпечнішим у Франції, де наркоторгівля та злочинність мають значний вплив. Проте останнім часом все більше туристичних експертів і блогерів закликають мандрівників придивитися до цього міста, і їхні рекомендації починають приносити результати.
Видання про розваги та культурне життя Time Out спробували пояснити, чому ж усі кинулися до Марселю.
"Цілком вірно - протягом останніх кількох місяців майже всі власники розкішних собак відправилися в це провансальське містечко, і Марсель переживає значний підйом інтересу, вперше з моменту, коли у 2013 році його визнали культурною столицею Європи", - зазначає автор статті Лів Келлі.
Згідно з даними Expedia, які базуються на запитах до готелів на сайті в 2024 році з датами заїзду в червні, липні або серпні, інтерес британців до Марселя зріс на 25% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Якщо проаналізувати цю тенденцію за місяцями, стає ще більш очевидно: в червні кількість пошуків готелів зросла на 10% в річному обчисленні, у липні - на 20%, а в серпні - на 35%.
Фахівці цього видання переконані, що унікальність Марселя полягає в його відмінностях від інших міст південного регіону Франції.
"На відміну від елегантно вбраних людей, які насолоджуються рожевим вином у стильних курортних зонах Рив'єри, Марсель вирізняється своєю модною атмосферою, пронизаною електронною музикою. Це місце стало таким завдяки багатому культурному різноманіттю, адже його історія тісно пов'язана з громадами з Італії, Іспанії та Північної Африки, і це лише кілька прикладів", - підкреслюють автори статті.
Справжній "зліт" Марселя почався під час пандемії COVID-19, коли мешканці Парижа, переважно митці, ресторатори та фахівці, що працювали віддалено, почали масово переїжджати на південь у пошуках сонячного, морського життя і смачних тарілок буйабеса — національної страви, яка має свої коріння саме в Марселі.
"Це свого роду французький Берлін, і він має свої особливості, що відрізняють його від інших регіонів Франції. Тут панує велика різноманітність: численні тунісці створюють унікальну атмосферу, а інтеграція населення значно більша, ніж у Парижі. Деякі райони навіть нагадують Амстердам, але в цілому місто випромінює позитивну енергію", - ділиться враженнями Кійя Омошебі, яка вперше відвідала Марсель цього літа.
Також багато в чому зростаюча популярність Марселя пов'язана зі спортом, адже його околиці вже давно стали популярним місцем для любителів активного відпочинку, зокрема, скелелазання. Але цього літа Марсель заполонили натовпи вболівальників, які бажали стати свідками вітрильних змагань у рамках Олімпіади в Парижі.
Автори статті підкреслюють, що багатогранність Марселя відбилася майже в кожній сфері культури цього міста: від моди та мистецтва до музики та гастрономії.
"Це справді вирізняється. Через велике різноманіття населення гастрономічна сцена також багатогранна: тут можна знайти традиційні марсельські закусочні з їх знаменитим буйабесом і свіжими морепродуктами, алжирські та марокканські ресторани, де пропонують смачні тажини та кускус, а також нові заклади, як Limmat, де швейцарський шеф-кухар Ліліан Гадола готує вражаючі страви, орієнтуючись на піскетаріанську та вегетаріанську кухню", - ділиться Олівія, яка відвідала Марсель двічі в 2024 році.
Замість цього, місцеві жителі, вочевидь, обирають... піцу, яку, на їхню думку, можна вважати гідним суперником італійської.
"Безперечно, піца, або 'pitze', як ми її називаємо тут, є найхарактернішою стравою Марселя. Це щось, що об'єднує нас усіх. Багато з нас смакували буйабес лише кілька разів у житті, проте кожен марселець має свою неповторну історію, пов'язану з піцою. І немає нічого приємнішого, ніж насолоджуватися нею на кам'янистому узбережжі, вдивляючись у море", - ділиться думками авторка гастрономічної книги про Марсель Верана Фредіані.
Як повідомляв УНІАН, раніше туристів попередили про нові правила в поїздах Франції. за порушення яких їм загрожують великі штрафи.