Незважаючи на простоту отримання громадянства, 79% українців не бажали б емігрувати до США та Європейського Союзу, згідно з результатами опитування.
Соціологи КМІС провели опитування серед 1022 українців, і виявили, що більшість з них не планують покидати країну. Серед чоловіків, бажання залишитися висловили 70% опитаних.
79% громадян України висловилися категорично проти переїзду до Сполучених Штатів Америки або в будь-яку країну Європи, навіть якщо їм було б надано громадянство без зайвих зусиль. Ці результати були отримані в ході дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Опитування здійснювалося з 1 по 6 вересня шляхом телефонних інтерв'ю. В результаті вдалося провести бесіди з 1022 громадянами, які проживають на територіях, контрольованих Україною, і мають вік від 18 років.
Соціологи провели опитування серед респондентів, запитуючи, чи були б вони готові переїхати до США або Європейського Союзу, якби їм без жодних умов надали паспорт. Результати виявилися наступними:
У вересні 2022 року результати показували, що відмовилися б від західного громадянства 91% опитаних громадян, а в жовтні 2020 року таких було 69%.
Соціологічні дослідження показали, що 74% молодих українців у віці від 18 до 29 років планують залишитися в Україні. Подібна ситуація спостерігається і в групі людей віком 30-44 роки, де бажання залишитися в країні висловлюють 75% респондентів.
Опитування КМІС показало, що близько 70% чоловіків не бажають залишати Україну, а виїхати хочуть тільки 27% опитаних громадян. Серед жінок цифри трохи вищі: 80% бажають залишитися, а 18 -- мають намір переїхати.
"Найбільша частина українських чоловіків, які підпадають під мобілізацію, незважаючи на легальні варіанти, не прагнуть виїжджати з України," - зазначили в КМІС.
Нагадаємо, що 29 серпня з'явилася інформація про те, що близько 80% українців не підтримують вимоги Росії і не готові відмовитися від своїх територій, а також від інтеграції в НАТО і ЄС. Близько половини опитаних вважають, що гарантії безпеки, надані західними країнами, можуть забезпечити захист Україні від потенційних загроз у майбутньому. Дані соціологічного дослідження, проведеного з 8 по 15 серпня, свідчать, що у серпні 2024 року українці не мають намірів йти на компроміс щодо територіальних поступок заради досягнення миру.