Волкер заявив, що НАТО повинно звертатися до України за дозволом на перехоплення російських ракет у її повітряному просторі.

З метою захисту своїх територій і населення, союзники по НАТО, зокрема Польща та Румунія, повинні звертатися до України за дозволом на перехоплення російських ракет "на відстані реагування" над її територією.

Сьогодні в Празі під час дискусії на щорічному форумі аналітичного центру GLOBSEC колишній посол США в НАТО та колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер висловив свою думку, повідомляє Укрінформ.

"Багато людей ставлять питання - чи маємо ми допомогти Україні захистити її повітряний простір? Чи має НАТО відігравати пряму роль в протиповітряній обороні України?.. Реальність в тому, що ми маємо Польщу, ми маємо Румунію, і Росія повторює порушення повітряного простору обох країн, постійно створює нові інциденти... Це неприйнятна загроза для території та для населення НАТО", - наголосив американський аналітик.

Він зазначив, що один із подібних випадків стосувався російської ракети, яка спочатку перебувала над територією Польщі, а потім полетіла в Україну. Уламки ракет і дронів неодноразово падали на території обох країн, завдаючи шкоди. У випадку з Польщею ці інциденти призвели до втрати двох життів.

"НАТО повинно обговорити можливість, при якій Польща могла б попросити Україну дозволити розширення своєї протиповітряної оборони над українською територією на певну відстань, визначену часом реагування—можливо, 100 або 300 кілометрів. У разі потенційної загрози для території та населення НАТО в цьому регіоні, ми вже матимемо дозвіл від України на перехоплення ракет. Це критично важливий крок, який НАТО повинно здійснити для захисту власного населення, зокрема Польщі та Румунії. Це є справжнім завданням, яке стоїть перед НАТО," - зазначив Волкер.

При цьому він визнав, що наразі немає консенсусу щодо цього питання серед країн НАТО, деякі з яких вважають, що Альянс не має відігравати пряму роль у цьому конфлікті.

"Росія (вважає - ред.), що веде війну з НАТО, хоча НАТО не вважає себе у війні з Росією. Але нам треба прокинутися. Росія здійснює кібернетичні атаки на наші країни, фінансує демонстрації, проводить втручання, підкупи, поширює корупцію, проводить цільові вбивства на нашій території. Щонайменше це потребує, за статтею 4 (Вашингтонського договору - ред.), проведення консультацій в рамках НАТО щодо відповідних дій. Друге, ми маємо допомогти Україні з її протиповітряною обороною, але я не думаю, що зараз можливо досягти згоди в НАТО щодо цього. Водночас, я хотів би, щоб НАТО погодилося захищати власну територію та своє населення", - додав колишній посол США при Альянсі.

Як стало відомо, цьогорічна щорічна конференція GLOBSEC, неурядової організації та одного з провідних аналітичних центрів Європи, проходить у Празі з 30 серпня по 1 вересня. Захід зібрав провідних громадських діячів, представників урядів, дипломатів та науковців для обговорення питань війни та миру в Європі, а також процесу створення нової архітектури європейської безпеки.

Related posts