Нафта показала стрімке зростання, і ціна на Brent досягла $70,6 за барель.
Ціни на нафту стандартних марок підвищуються більш ніж на 2% у середу, відновлюючись після зниження до найнижчих рівнів з грудня 2021 року напередодні.
Серед позитивних чинників для нафтової індустрії можна виділити інформацію про зменшення запасів нафти в США за минулий тиждень, а також наближення урагану до узбережжя Мексиканської затоки.
Котирування листопадових ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:03 EET зросли на $1,39 (2,01%), до $70,58 за барель.
На електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) вартість ф'ючерсів на нафту WTI на жовтень зросла на $1,44 (2,19%), досягнувши $67,19 за барель.
Напередодні Brent впала в ціні на 3,7%, WTI - на 4,3%, обидві марки оновили мінімуми з грудня 2021 року на даних про різке уповільнення зростання імпорту до Китаю, а також після погіршення прогнозів світового попиту на нафту від ОПЕК.
У вівторок стало відомо, що обсяги імпорту Китаю в серпні підвищилися лише на 0,5%, у порівнянні з 7,2% у попередньому місяці. Одночасно ОПЕК зменшила свій прогноз зростання попиту на нафту у 2024 році на 80 тисяч барелів на добу, встановивши його на рівні 2,03 мільйона барелів на добу.
У той же час, інформація, надана Американським інститутом нафти (API) напередодні, свідчить про зменшення запасів нафти в США минулого тижня на 2,79 мільйона барелів.
Офіційний звіт Міністерства енергетики США щодо запасів нафти та нафтопродуктів буде опубліковано в середу о 17:30 за східноєвропейським часом. Аналітики, опитані Trading Economics, очікують, що дані відобразять збільшення запасів нафти на 900 тисяч барелів за минулий тиждень.
Ринок також зосередив свою увагу на урагані "Франсін", який посилився до першої категорії і напрямлюється до узбережжя Луїзіани. За офіційною інформацією, близько 25% видобувних потужностей США у Мексиканській затоці призупинили свою діяльність у зв'язку з наближенням шторму.