Міністерство Внутрішніх Справ повідомило про свіжу шахрайську схему: що пропонують злочинці -- Delo.ua

Видаючи себе за відомих операторів зв'язку, шахраї почали розсилати повідомлення через месенджери та соціальні мережі, обіцяючи можливість отримання коштів на рахунок або підключення додаткових послуг.

Про це інформує Міністерство внутрішніх справ України.

У відомстві попереджають, що шахраї можуть створити підроблений веб-сайт мобільного оператора, обіцяючи бонуси за реєстрацію SIM-картки з використанням паспорта. На цих сайтах вони розміщують інструкції та фішингові посилання для входу через Bank-ID. Крім того, зловмисники просять користувачів ввести конфіденційні дані, такі як паролі та фінансову інформацію, для доступу до особистих кабінетів.

У Міністерстві внутрішніх справ надали низку рекомендацій щодо захисту від шахрайства.

Насамперед, варто перевірити цю інформацію на офіційних веб-ресурсах та в соціальних мережах операторів. У жодному разі не слід клікати на підозрілі посилання.

Якщо ваш акаунт все ж таки зламали або вашими даними заволоділи шахраї, слід негайно звернутися до свого оператора зв'язку та банку. Після цього обов'язково повідомте про шахрайські дії до поліції.

Згідно з опитуванням, проведеним Rakuten Viber серед більш ніж 35 тисяч українців, 81% учасників заявили, що мали досвід зіткнення зі зловмисниками в інтернеті. Така ж частка респондентів впевнена, що кількість кібершахраїв зросла за останній рік.

Серед опитаних, хто мав досвід з шахрайством, 45% активно відповідали на підозрілі повідомлення, тоді як 36% вирішували ігнорувати такі випадки. Інші 19% респондентів заявили, що їм не доводилося стикатися з подібними ситуаціями.

Згідно з результатами опитування, 82% респондентів вважають, що за останній рік кількість кібершахраїв значно збільшилася. 7% опитаних переконані, що кількість зловмисників залишилася на тому ж рівні, тоді як лише 1% респондентів вважають, що шахраїв стало менше. 10% учасників опитування не мають визначеної думки з цього питання.

Цікаво, що ситуація з кібершахрайством у 2024 році залишилася майже такою ж, як і у 2023. У той час 43% людей отримували підозрілі дзвінки або повідомлення й реагували на них, тоді як 38% ігнорували такі контакти.

Related posts