Лідери мусульманської громади в США висловили своє незадоволення щодо кадрових призначень в адміністрації Трампа, повідомляє Reuters.
За даними аналітиків, підтримка Трампа мусульманами допомогла йому перемогти у Мічигані та вплинула на перемогу в інших "хитких штатах".
Натомість Рабіуль Чаудхурі, інвестор з Філадельфії, який очолював кампанію "Відмовтеся від Гарріс" у Пенсильванії та був співзасновником організації "Мусульмани за Трампа", зазначив, що кандидат від республіканців "переміг завдяки нам, і ми не задоволені його вибором держсекретаря та іншими кандидатурами".
Виконавчий директор Американської мережі залучення та розширення прав мусульман (AMEEN) Рексінальдо Назарко підкреслив, що мусульманські виборці мали надії на те, що Трамп призначить чиновників, які сприятимуть миру, проте ці сподівання не виправдалися.
"Ми дуже розчаровані. Здається, що ця адміністрація була повністю заповнена неоконсерваторами і вкрай проізраїльськими, про-військовими людьми, що є провалом з боку президента Трампа для руху за мир та антивоєнних рухів", - сказав він.
Назарко сказав, що громада буде продовжувати наполягати на тому, щоб її голос був почутий та щоб війна у Секторі Газа закінчилася.
Хассан Абдель Салам, раніше викладач в Університеті штату Міннесота і один із засновників кампанії Abandon Harris, що підтримала кандидатуру Джилл Стайн від Партії зелених, відзначив, що кадрові рішення Трампа не стали для нього несподіванкою, але виявились навіть більш радикальними, ніж він очікував.
"Це нагадує про те, що він може перейти на сіоністський курс. Ми завжди ставилися до цього з великою обережністю... Очевидно, ми все ще очікуємо, щоб дізнатися, в якому напрямку рухатиметься адміністрація. Проте складається враження, що нашу спільноту використовують в чиїхось інтересах," - зазначив він.
Декілька прихильників мусульманської та арабської спільнот, які підтримують нового переможця виборів, сподіваються на важливу роль Річарда Гренелла, колишнього виконувача обов'язків директора національної розвідки при Трампі, у процесі мирного врегулювання конфлікту. Вони вважають, що його попередній досвід роботи з мусульманськими та арабськими громадами в США, а також його участь у заходах як можливого кандидата на посаду державного секретаря, сприятимуть цьому процесу.
Ще один важливий соратник Трампа, Масад Булос, який є ліванським тестем Тіффані Трамп, не раз проводив зустрічі з арабо-американськими та мусульманськими лідерами.
Булос і Трамп запевнили арабо-американських та мусульманських виборців, що республіканець виступає за мир і готовий оперативно вжити заходів для завершення конфліктів на Близькому Сході та за його межами. Проте, незважаючи на ці обіцянки, реальних змін не відбулося відразу.
Протягом своєї кампанії Трамп здійснив візити до кількох міст, де проживають значні арабо-американські та мусульманські громади. Зокрема, він завітав до Дірборна, міста з переважно арабським населенням, де висловив свою прихильність до мусульман. У Піттсбурзі республіканець охарактеризував мусульманських прихильників як "чудовий рух, що прагне миру та стабільності".
Білл Бацці, мер Дірборн Хайтс, що висловлював підтримку Трампу, зазначив, що мав три зустрічі з новообраним президентом. Він все ще впевнений, що той зосередиться на зусиллях щодо завершення війни, незважаючи на нещодавні призначення в його адміністрацію.
Рола Маккі, американка ліванського походження, мусульманка та віце-голова Республіканської партії Мічигану, відповідальна за інформаційно-пропагандистську діяльність, висловила свою згоду з його думкою.
"Я не думаю, що всі будуть задоволені кожним призначенням Трампа, але важливий результат. Я знаю, що Трамп хоче миру, і люди повинні усвідомити, що 50 тисяч загиблих палестинців і 3 тисячі загиблих ліванців, і це сталося під час правління нинішньої адміністрації (Байдена. - ред.)", - сказала вона.