"Існує ймовірність обвалу на фронті": Стефанчук роз'яснив обставини демобілізації військових віком до 25 років.

Каже, що питання не для піару і у ВР шукають рішення.

Якщо парламент ухвалить рішення про демобілізацію всіх військовослужбовців віком від 18 до 25 років, це може призвести до серйозних проблем на деяких ділянках фронту.

Цю інформацію озвучив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час прес-конференції.

"Це непросте питання. Ми зустрічалися не один раз з вищим військовим керівництвом і пропрацьовували це. Так, справді впродовж цього періоду - не можу назвати кількість, бо засідання відбувалося в таємному режимі, певна кількість осіб від 18 до 25 років, які раніше були визнані обмежено придатними, були мобілізовані", - сказав він.

За його словами, зараз треба знайти можливість демобілізувати їх, але має бути чітке розуміння хто прийде на їх місце:

Оскільки демобілізація сама по собі може призвести до руйнування певних секторів українського фронту, ми не бажаємо, щоб хтось використовував ці популістичні кроки для власного піару. Це питання не стосується піару, а має велике значення для безпеки нашої країни. Однак ми розуміємо, що ця ситуація з мобілізацією торкнулася молодих людей через недоліки в законодавстві.

Він зазначив, що з військовим керівництвом були досягнуті угоди, і вони ухвалили директиву, яка передбачала, що до моменту ухвалення закону про заборону мобілізації юнаків до 25 років, мобілізація людей до цього віку не проводитиметься.

Він зазначив, що існували угоди, згідно з якими новобранців не призначатимуть на відповідальні ділянки фронту в рамках бойових наказів.

Стефанчук запевнив, що Верховна Рада знайде спосіб розв'язати цю проблему.

Як повідомляв УНІАН, вчора, 9 жовтня, Верховна Рада України проголосувала за закон, який передбачає звільнення від мобілізації українців віком до 25 років.

В той же час не вирішено питання щодо демобілізації тих, хто раніше був мобілізований у віці до 25 років.

З моменту введення в дію закону про мобілізацію в травні, були скасовані категорії осіб, які вважалися "обмежено придатними у воєнний час". Це призвело до мобілізації багатьох молодих людей, які раніше підпадали під цю категорію. Відповідно до нових норм, здорові юнаки до 25 років не підлягали мобілізації, але ті, хто раніше мав статус "обмежено придатних", тепер стали об'єктами мобілізації. Таким чином, чимало юнаків у віці від 18 до 25 років, яких колись визнали "обмежено придатними", потрапили під мобілізацію протягом цього часу.

Законодавство щодо мобілізації вступило в силу 18 травня і охоплює численні аспекти, пов'язані з військовим обліком та процесом мобілізації.

Згідно з новим законом, було ліквідовано категорію обмежено придатних. Тепер існують лише дві категорії: придатні та непридатні до служби. Це призвело до того, що чоловіки, які в мирний час отримали статус непридатних, а в умовах війни - обмежено придатних, тепер можуть бути мобілізовані. Водночас, вже існували норми, що юнаки до 25 років, визнані придатними до служби в мирний час, не підлягають мобілізації під час війни.

Related posts