Миротворці ООН продовжують свою місію в Лівані, незважаючи на вимоги Ізраїлю щодо їхньої переваги.
Представник Організації Об'єднаних Націй підкреслив, що миротворчі сили на півдні Лівану в даний час виконують роль єдиного каналу зв'язку між арміями різних країн.
Миротворці ООН, які розташовані на півдні Лівану, продовжують виконувати свої обов'язки, незважаючи на заклики Ізраїлю про їхнє виведення з цього району, де тривають військові дії.
Цю інформацію передає агентство Reuters.
За інформацією, наданою керівником миротворчої місії ООН Жаном-П'єром Лакруа в четвер, миротворці "продовжують докладати всіх зусиль для реалізації свого мандату Ради Безпеки в безумовно складних обставинах".
Представник Організації Об'єднаних Націй підкреслив, що миротворчі сили на півдні Лівану в даний час виконують роль єдиного каналу зв'язку між арміями різних країн.
Він зазначив, що існують підготовлені стратегії для реагування на несподівані ситуації.
Місія UNIFIL, затверджена Радою Безпеки, має завдання підтримувати ліванську армію у забезпеченні території без зброї та озброєних осіб, за винятком військових сил Лівану.
Вказується, що це призвело до напруження з організацією "Хезболла", яку підтримує Іран і яка фактично має владу над південним Ліваном.
На початку цього тижня в ізраїльській Армії оборони (Цахал) звернулися до миротворців ООН з проханням підготуватися до переміщення на відстань понад 5 км від кордону між Ізраїлем і Ліваном, що отримав назву "блакитна лінія".
Згідно з інформацією, наданою агентством Reuters, ізраїльські збройні сили закликали миротворців відступити "якнайшвидше для забезпечення вашої безпеки". Варто зазначити, що на півдні Лівану триває військова операція Цахал, спрямована проти цілей "Хезболли".
Як заявив журналістам керівник миротворчої місії ООН Лакруа, миротворці наразі "залишаються на своїх позиціях, усі вони".
"Сторони повинні забезпечити безпеку миротворців, і я хочу підкреслити цю важливість," - підкреслив він.
Також Лакруа сказав, що UNIFIL продовжує підтримувати зв'язок з обома країнами - Ліваном та Ізраїлем, назвавши місію "єдиним каналом зв'язку" між ними.
Варто зазначити, що місія займалася забезпеченням безпеки цивільного населення, а також сприяла безпечному переміщенню громадян і доставці гуманітарних вантажів.
Миротворці ООН діють між річкою Літані на півночі та Блакитною лінією на півдні.
Відповідно до даних, представлених на офіційному веб-ресурсі, місія включає більше 10 тисяч військовослужбовців з 50 держав, а також приблизно 800 цивільних працівників.