Міністром енергетики в адміністрації Трампа буде бізнесмен, який не визнає існування кліматичної кризи.

Йому потрібно реалізувати обіцянку Трампа про підвищення обсягів видобутку нафтогазових ресурсів.

Новий президент США Дональд Трамп в суботу оголосив про своє рішення висунути Кріса Райта, керівника фрекінгової компанії в Денвері та активного критика урядових ініціатив у сфері боротьби зі змінами клімату, на посаду міністра енергетики, повідомляє The Hill.

"Кріс був провідним технологом і підприємцем у сфері енергетики. Він працював у сферах ядерної, сонячної, геотермальної, нафтової та газової промисловості. Найважливіше те, що Кріс був одним із піонерів, які допомогли розпочати Американську сланцеву революцію, яка сприяла енергетичній незалежності Америки та змінила глобальні енергетичні ринки та геополітику", -- сказав Трамп, оголошуючи про вибір.

Райт, який є фінансовим спонсором Трампа, керує компанією Liberty Energy, що спеціалізується на фрекінгу та послугах у нафтогазовій галузі. Щоб зайняти посаду міністра енергетики, йому знадобиться схвалення Сенату.

Райт, якщо його затвердить Сенат, буде одним із найгучніших голосів в адміністрації проти усталеної наукової думки про те, що викиди парникових газів підвищують температуру планети та спричиняють виникнення екстремальних погодних умов.

Окрім цієї позиції, Трамп візьме участь у новій Раді національної енергетики, яку очолить його обранець на пост міністра внутрішніх справ, Даг Бургум.

Ця рада зосередиться на дерегуляції та збільшенні інвестицій для збільшення видобутку нафти та газу.

Після того, як Трамп зайняв пост, він пообіцяв підтримати фрекінг та розширити масштаби буріння, незважаючи на те, що за часів адміністрації Байдена США вже досягли рекордних показників у видобутку нафти.

Міністерство енергетики контролює видобуток і експорт нафти і газу, а також національну програму ядерної зброї.

Під час президентства Байдена Міністерство енергетики інвестувало мільярди доларів у розвиток технологій, спрямованих на перехід до відновлювальних джерел енергії та боротьбу зі зміною клімату.

У відео, завантаженому на LinkedIn минулого року, Райт сказав: "Кліматичної кризи не існує".

Проте ця технологія викликає дискусії через вплив видобутку нафти і газу на зміни клімату, зокрема, вона може сприяти глобальному потеплінню. Також існують побоювання щодо зв'язку між гідророзривом та виникненням землетрусів, а також випадками онкозахворювань у дітей.

Видобуток нафти методом гідророзриву пласта, що включає використання небезпечних хімічних речовин, вважається одним із найменш екологічних способів отримання нафти. У ряді держав цей процес зазнав заборони.

Related posts