Міністерство економіки за допомогою ініціативи "Зроблено в Україні" сприяє розвитку агропереробної галузі та забезпечує можливості для виробників виходити на ринки Європейського Союзу.

Розвиток агропереробної галузі є одним з ключових пріоритетів Уряду, спрямованих на збільшення частки продукції з високою доданою вартістю в українському експорті. Для досягнення цієї мети реалізуються різноманітні програми державної політики, зокрема "Зроблено в Україні". Ці питання обговорювалися на форумі для підприємств переробної промисловості "Курс на агропереробку: як розширити бізнес та знайти фінансування?", що проходив в рамках виставки Agro2Food. Інформацію про захід надав пресцентр Урядового порталу.

У заході взяли участь перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа, а також підприємці, які працюють в агропереробці.

Відповідно до висловлювань заступника Міністра Андрія Телюпи, агропереробна сфера та її потенціал для експорту грають ключову роль у зміцненні стійкості та адаптивності економіки України в умовах війни, а також у залученні інвестицій для відновлення країни після конфлікту.

У сфері переробних галузей агропереробка є для нас одним із найважливіших напрямків. Якщо розглянути експорт сировини з України, агросировина займає чільні позиції. Наша мета полягає в тому, щоб у найближчому майбутньому вся ця продукція перероблялася в Україні, і ми постачали в ЄС та на інші міжнародні ринки не просто сировину, а вироби з доданою вартістю. Це дозволить збільшити вартість експорту агросектору в 3-10 разів, залежно від типу продукції. Це стане вигідним як для держави, так і для виробників. Агропереробка — це перспектива та можливість для значних інвестицій. Ті підприємці, які зможуть увійти в цей сегмент зараз, враховуючи можливості членства в ЄС, отримають значні переваги, -- підкреслив Андрій Телюпа.

Учасникам форуму також представили програми політики "Зроблено в Україні", які доступні як виробникам. Цього року на їх реалізацію в державному бюджеті закладено 45 млрд грн і підприємці ще мають можливість ними скористатися.

Державні програми демонструють свою ефективність. Наразі ми все більше концентруємося на переробній галузі та інвестуваннях в нове обладнання. Постійно відбувається розвиток, впроваджуються нові елементи. Цього місяця ініційовано програму компенсацій у розмірі 15% за придбання колісної техніки від українських виробників. Умови для отримання грантів для переробних підприємств стали простішими: кількість робочих місць, які потрібно створити підприємцю, зменшили з 25 до 5. Програма "Доступні кредити 5-7-9%" поступово переорієнтовується на підтримку інвестиційних цілей та переробки. Ми вже маємо перші результати в стимулюванні індустріальних парків і укладені угоди щодо підтримки проектів з великими інвестиціями, — зазначив заступник Міністра.

Під час проведення зустрічі особливу увагу було приділено питанням експорту. З метою підтримки несировинного експорту в рамках ініціативи "Зроблено в Україні" активно функціонують Експортно-кредитне агентство, Офіс підтримки підприємництва та експорту, а також онлайн-платформа Nazovni. На міжнародних виставках організовуються національні стенди для українських виробників. Важливо зазначити, що продукція агропереробної промисловості України має значні перспективи на міжнародних ринках.

Андрій Телюпа повідомив, що основними напрямками для експорту є українські хлібобулочні вироби, борошно, пластівці злаків, паста, молоко, вершки, згущене молоко, кисломолочні продукти та сироватка. Він також зазначив, що є перспективи для розвитку глибокої переробки агрокультур, зокрема, експортувати в Європу не просто пшеницю чи кукурудзу, а спеціалізовані органічні продукти, отримані в результаті цієї переробки. В Україні вже функціонують перші такі підприємства.

Related posts