Величезна симуляція ракетного удару: які меседжі намагається донести Росія?
У ніч на 11 листопада росіяни підняли в небо стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, які є носіями крилатих ракет. А також МіГ-31К, які можуть нести ракети "Кинжал". За даними моніторингових груп, бомбардувальник долетіли до пускових рубежів і навіть здійснили пускові маневри. Однак ракети запущені не були. Згодом Ту-95МС та МіГ-31К повернулися на аеродроми.
По-перше, варто зазначити, що активність Росії сьогодні свідчить про те, що Москва, безумовно, ретельно готувалася до посилення роботи своїх авіаційних сил. Вони здійснювали навчальні польоти та підтримували свою авіацію постійно в бойовій готовності. Таким чином, сьогодні можна зробити висновок про певні підготовчі дії та заходи, які агресор реалізовував у цій сфері.
Безперечно, одним із мотивів подібних військових маневрів може бути підготовка до можливого великомасштабного наступу, а також тестування і розвідка українських систем протиповітряної оборони. Іншими словами, спочатку здійснюється така "перевірка", щоб у майбутньому провести масштабну і, на думку противника, успішну повітряну атаку на Україну.
Іншою причиною цього вильоту є показ сил і можливостей.
Згідно з висловленнями, Росія має потенціал для здійснення атак на українську енергетичну інфраструктуру, що може призвести до подальшої ескалації конфлікту. Є ймовірність, що ці удари можуть бути націлені на підстанції, які підтримують роботу українських ядерних установок, що могло б стати черговим символічним кроком агресії.
Третій аспект — це, звичайно, військово-політичний. Як повідомляли кілька західних ЗМІ напередодні, відбулася або, за версією російської сторони, не відбулася телефонна розмова між Трампом і Путіним. "Тренування" широкомасштабної ракетної атаки може свідчити про те, що Російська Федерація має достатні можливості для реалізації таких дій. Отже, Захід повинен враховувати російські умови під час будь-яких переговорів.
Проте існують серйозні ризики, що противник може здійснити подібний масований обстріл. Щоб остаточно прояснити цю ситуацію, знадобиться певний час. Зрештою, ми дізнаємося, чи планує Росія новий запуск з використанням бойових ракет, а також в якій формі це може відбутися. Крім того, не можна виключати можливість, що вже цього тижня Росія проведе ще одну велику акцію, але з реальними бойовими пусками.
Нагадую, що з часу останнього ракетного обстрілу з боку Росії пройшло вже кілька місяців.
З військової точки зору, РФ увесь цей час накопичувала ракети та готувала свою стратегічну авіацію. Вона постійно підтримує її в стані такої бойової готовності, аби мати можливість провести 3-4 масованих атаки із застосуванням значної кількості різних видів та типів ракет. На сьогоднішній день у них усе для цього готово.
У підсумку, ми не можемо знати, чим керується Росія, не застосовуючи ці ракети прямо зараз. Чи це крок до ймовірних перемовин, чи підготовка до обстрілу - покаже час. Але факт у тому, що росіяни провели імітаційні пуски. Тож в жодному разі не можна виключати, що це була підготовка до реальних.