Ленінський урок "миру" та вбрання з білими фартушками: як відзначали День знань у Радянському Союзі (фотографії)

У Радянському Союзі існувала низка незвичайних і пропагандистських традицій, які мали вплив і на школи, і на святкування Дня знань. Наприклад, 1 вересня в радянські часи не лише організовували паради, але й проводили спеціальні заняття, такі як "урок миру" або "ленінський урок".

"Телеграф" розповість, як в СРСР святкували День знань та що дарували дітям. Зауважимо, що обов'язково з 1 вересня діти почали ходити в школу з 1984 року.

Зазвичай, цього дня ранок розпочинався з парадів, після яких відбувалися лінійки та святкові концерти, де оспівували владу, Сталіна та Леніна. Після урочистої частини діти відвідували "урок миру", на якому вкотре розповідали про владу, Леніна та створення Союзу. Навіть під час афганської війни акцент робили на мирні ініціативи СРСР і зусилля його керівництва зупинити гонку озброєнь.

Діти в школу завжди на перше вересня в СРСР одягали відповідну форму. Для дівчат вона складалась з фартушка, сукні з білим комірцем та манжетами, і обов'язково бантики. Хлопці ж носили костюми та сорочки. Усі діти також мали червону піонерську краватку.

Ще однією традицією на перше вересня у СРСР стало дарувати вчителям квіти та невеличкі подарунки. Вже ближче до закату Союзу і діти отримували, якісь "плюшки" від влади. Це могли бути книжки, зошити, олівці тощо.

Зауважимо, що на перше вересня зазвичай у дітей вже були уроки, тому вдома після школи святкували лише одиниці. До того ж якщо День знань припадав на будні, то це був майже звичайний день для батьків, які прямували на завод чи держслужбу.

Основними атрибутами 1 вересня в СРСР були урочисті лінійки, виступи запрошених гостей, дзвінок у руках першокласниці та перші уроки на вічні теми -- про мир, землю, дружбу чи любов до батьківщини.

Раніше "Телеграф" розповідав про "корисні" страви, якими дивували господині в СРСР.

Related posts