Компанія Unilever завершила процес продажу свого бізнесу на території Росії.
Найкрупніший виробник товарів широкого вжитку, компанія Unilever, завершила процес продажу своїх активів у Росії та Білорусі, як повідомляє російська редакція Радіо Свобода, посилаючись на заяву пресслужби підприємства.
Бізнес компанії переходить групі "Арнест" Олексія Сагала, яка, зокрема, виробляє засіб для боротьби з комахами "Дихлофос" та лаки для волосся.
10 жовтня сторони офіційно оголосили про завершення угоди, однак сума угоди залишилася нерозкритою. Раніше вартість російського підрозділу Unilever оцінювалася в 35-40 мільярдів рублів з урахуванням дисконту, що приблизно в півтора рази менше, ніж оцінка компанії на кінець 2022 року, яка становила 900 мільйонів євро.
Російська компанія стане власником виробничих об'єктів, розташованих у Єкатеринбурзі, Омську, Санкт-Петербурзі та Тулі. Крім того, новий власник отримає у своє розпорядження бренди морозива "Магнат" та декілька косметичних продуктів.
Ознайомтесь також: За результатами розслідування, білоруський завод здійснював постачання добрив в Україну, використовуючи компанію з ОАЕ для доставки продукції з РФ та Білорусі.
У липні 2023 року Національне агентство з боротьби з корупцією України включило британську компанію Unilever до списку "міжнародних спонсорів війни".
У 2022 році, після агресії Росії щодо України, компанія Unilever призупинила поставки своїх товарів на російський ринок та експорт з території РФ. При цьому концерн запевнив, що продовжить забезпечувати росіян продуктами особистої гігієни та товарами, виготовленими на місцевих підприємствах. Влітку 2023 року генеральний директор компанії Хайн Шумахер повідомив, що Unilever веде переговори щодо продажу своїх активів у Росії, але поки що не вдалося знайти "життєздатне рішення".
У 2023 році компанія "Арнест" придбала російську частину нідерландської пивоварної компанії Heineken за символічну суму в один євро, ставши власником семи заводів на території Росії.
Досліджуйте також: У Харківській області Збройні сили України відзначають зростання застосування боєприпасів з Північної Кореї.
У квітні 2023 року Володимир Путін підписав указ, який фактично дозволяє націоналізувати активи іноземних компаній у Росії. Згідно із заявами у Кремлі, документ розробили у відповідь на вилучення в рамках санкцій російських активів за кордоном.
Для виходу з ринку компанії з "недружніх країн" повинні зробити 50-відсоткову знижку на активи, що продаються, а також заплатити 15-відсотковий додатковий внесок до російського бюджету.
Згідно з інформацією Reuters, до початку 2024 року міжнародні корпорації зазнали втрат понад 107 мільярдів доларів внаслідок виходу з російського ринку. Після вторгнення Росії в Україну свою діяльність призупинили більше ніж 1500 компаній.