Коли найвигідніше вмикати домашні прилади, щоб знизити споживання енергії?
Через сезонне зниження температури зростає споживання електроенергії. Особливо відчутно його рівень збільшується у вечірні години.
Це період, коли так звані "дахові" сонячні електростанції істотно зменшують свою продуктивність. У цей час люди повертаються з роботи і активно вмикають різноманітні пристрої, які не використовувалися вдень: електроплити, електрочайники, мікрохвильові печі, обігрівачі та телевізори, зазначає Укренерго.
Окрім цього, спостерігається поступове зниження виробництва електроенергії на промислових сонячних електростанціях, що вимагає використання альтернативних джерел енергії для компенсації.
Перед початком масштабного конфлікту українська енергетична система мала значний резерв потужності та була здатна швидко адаптуватися до різких коливань. Нині, через постійні атаки з боку Росії, можливості для балансування між виробництвом та споживанням електроенергії суттєво зменшилися. Це змушує нас закликати до економного використання електрики в години пікових навантажень та перенесення часу використання енергоємних приладів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дев'ять приладів, які треба вимикати з розетки після користування
Не вмикайте кілька потужних приладів одночасно у період вечірнього пікового споживання - з 16:00 до 21:00. Намагайтесь користуватися потужною технікою почергово: якщо працює електроплита - не вмикайте чайник або фен, увімкнули бойлер - зачекайте з прасуванням.
Виконуючи ці прості поради, ви зможете зменшити навантаження на енергетичну систему та підвищити її стійкість до раптових коливань у споживанні.