Власникам потенційно небезпечних порід собак у Києві нагадують про необхідність проходження тестування в рамках програми "Собака-компаньйон".

Власники собак інших порід також мають можливість пройти тестування, якщо цього бажають.

Комунальне підприємство "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" звертає увагу власників собак "потенційно небезпечних" порід на важливість обов'язкового тестування в рамках програми "Собака-компаньйон".

Цю інформацію передає Офіційний сайт Києва.

Мета тестування - перевірити мінімально необхідний перелік навичок, які дають змогу визначити адаптованість собаки до умов міста, ступінь безпеки щодо власника й оточення, а також - наявність у власника навичок керування собакою.

"Проходження цього тесту є обов'язковим для собак, які входять до категорії "потенційно небезпечних" порід, а також для їхніх власників. Власники собак інших порід можуть також взяти участь у тестуванні, якщо бажають. Щоб допустити собаку до випробувань, її вік має бути не менше 12 місяців. Власник також повинен надати підтвердження реєстрації свого улюбленця в системі "Реєстр домашніх тварин" і представити документи на тварину", - зазначив директор КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" Сергій Сабуров.

Суд у Мадриді ухвалив рішення про спільну опіку над собакою для розлученої пари.

Програма "Собака-компаньйон" включає три основних секції:

Розділ А - тест на знання для власників собак: це набір теоретичних запитань, які охоплюють аспекти законодавства, правила утримання та догляду за тваринами, основи поведінки собак, методи дресирування та інші важливі теми. Розділ В - оцінка загальної слухняності собаки: тут перевіряються її навички контрольованості та слухняності. Розділ С - поведінка собаки в умовах міста: в рамках цього розділу оцінюється рівень соціалізації та адаптації собаки до міського середовища, а також вміння власника управляти собакою в ситуаціях з різними подразниками.

Усі учасники тестування отримують дипломи із зазначенням результату. Ті учасники, які успішно склали тестування, отримаюить сертифікат, який дає власникам право вигулювати цих собак без повідця і намордника на території місць або зон для вигулу тварин, а також - пам'ятний знак про проходження тестування (медаль).

Тестування регламентується відповідно до вимог "Правил утримання домашніх собак та котів в м. Києві" (рішення Київради від 25.10.2007 № 1079/3912) та "Положення про тестування собак за програмою "Собака-компаньйон"" (рішення Київради від 25.10.2007 № 1081/3914). Форма для реєстрації на тестування за програмою.

У 2021 році уряд України затвердив новий список небезпечних порід собак. До нього увійшли такі види, як вівчарка, сенбернар, доберман, ротвейлер, лайка, далматин, айну (собака айнської породи, хоккайдо), акбаш, акіта-іну, німецький боксер, бріард, алапахський бульдог, американський бульдог, мальорський бульдог, бульмастиф, бультер'єр, вельштер'єр, а також метиси всіх зазначених порід та інші. Власники собак з цього списку повинні укласти договір обов'язкового страхування або відповідальності за можливу шкоду, завдану третім особам. Раніше перелік налічував близько 90 порід, але згодом був скорочений до 51.

Related posts