Китайські космонавти успішно приземлилися на Землю після шести місяців проведених у космічному просторі.
Троє китайських космонавтів, які протягом останніх шести місяців перебували на космічній станції "Тяньгун", здійснили повернення на Землю. У неділю, 3 листопада, їхній космічний апарат "Шеньчжоу-18" вдало приземлився в безлюдній пустелі Гобі.
Екіпаж китайського космічного корабля "Шеньчжоу-18" успішно повернувся на Землю після понад шести місяців, проведених у космічному просторі.
Астронавти Є Гуанфу, Лі Конг і Лі Гуансу перебували на китайській космічній станції "Тяньгун" з 25 квітня поточного року. Їхня місія завершилася в неділю (3 листопада), коли вони успішно приземлилися на космодромі Дунфен, що розташований на півночі Китаю.
Приземлення сталося близько 12:24 за східним часом. Як повідомляє Китайська агенція пілотованих космічних місій, всі троє космонавтів почуваються добре.
Це вже другий випадок, коли астронавти здійснили посадку на Дунфен у нічний час. Пошуково-рятувальні та спостережні команди застосували інфрачервоні тепловізори для виявлення капсули.
Перед тим, як залишити космічну станцію, командир разом зі своїм екіпажем провели ряд наукових досліджень на борту "Тяньгун", включаючи аналіз стародавніх мікробів. У травні вони встановили національний рекорд, здійснивши вихід у відкритий космос за межі станції, а в червні почали новий вихід для монтажу захисного екрану від космічного сміття. Нещодавно Є Гуанфу став першим китайським астронавтом, який провів у космосі загалом 365 днів; раніше він брав участь у місії "Шеньчжоу-13" у 2021-2022 роках.
Трійка також провела аварійні навчання і зняла відео з Центру запуску супутників Цзюцюань у пустелі Гобі, звідки вони стартували у квітні, й космодрому Веньчан на острові Хайнань, звідки були запущені модулі "Тяньгун".
30 жовтня трійця астронавтів привітала новий екіпаж "Шеньчжоу-19", який приєднався до них на борту космічної станції "Тяньгун". Це означало, що Китай тимчасово мав шість космонавтів у космосі. 1 листопада командир Є офіційно передав управління орбітальним постом новому командиру експедиції Цай Сюже. Ця урочиста подія стала п’ятою зміною екіпажу на орбіті в Китаї з моменту завершення будівництва тримодульної космічної станції наприкінці 2022 року.
Китай планує підтримувати свою космічну станцію "Тяньгун", яка приблизно на 20% перевищує за масою Міжнародну космічну станцію, на постійній орбіті та в експлуатаційному стані протягом щонайменше десяти років. Нещодавно представники країни оголосили про наміри розширити станцію, перетворивши її на подвійну Т-подібну конструкцію, до якої додадуть три нові модулі. На цю ж орбіту також буде виведений космічний телескоп класу Hubble, який зможе з'єднуватися з "Тяньгун" для виконання технічного обслуговування і ремонту.