Китай планує розширити свою космічну станцію "Тяньгун", що дозволить створити конкурента телескопу Габбла (фото)

Китайську космічну станцію очікує глибока модернізація і є ймовірність того, що вона залишиться єдиною станцією на орбіті, щойно знищать МКС.

Китайська космічна станція "Тяньгун" функціонує вже близько двох років, з моменту завершення її збору в листопаді 2022 року, і активно використовується для проведення різноманітних наукових досліджень. Тепер країна планує розширити свою тримодульну станцію у формі літери Т, додаючи нові модулі, а також запланувавши створення потужного космічного телескопа-сусіда, який може конкурувати з телескопом Габбл, повідомляє видання Space.

У Фокус. Технології запустили власний Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб завжди бути в курсі найновіших та найцікавіших подій у галузі науки!

На нещодавньому Міжнародному конгресі астронавтики, що проходив у Мілані, Італія, Лі Мін з Китайської академії космічних технологій оголосив про заплановану серйозну модернізацію космічної станції "Тяньгун".

За словами Лі, модернізація відбуватиметься в кілька етапів. Спочатку буде оновлено основний модуль станції "Тяньгун" під назвою "Тяньхе". Завдяки цьому до нього можна буде приєднати нові модулі. У результаті орбітальна станція матиме не Т-подібну, а хрестоподібну форму. Таким чином це дасть можливість китайським астронавтам проводити більше наукових експериментів, як усередині станції, так і зовні. По суті розмір станції "Тяньгун" буде збільшено.

Однією з ключових складових модернізації космічної станції є створення багаторазового космічного корабля "Менчжоу". Цей апарат дозволить Китаю у майбутньому відправляти своїх астронавтів на станцію "Тяньгун", а також вперше здійснити місію з відправлення людей на Місяць. Новий космічний корабель буде доступний у двох модифікаціях: одна зможе вміщати до семи астронавтів для орбітальних польотів, а інша – трьох астронавтів для місій на Місяць.

Перший випробувальний політ "Менчжоу" відбувся ще 4 роки тому. Але повноцінний пілотований політ має відбутися 2027 року. Цей корабель на орбіту має вивести важка ракета-носій "Чанчжен-10", що розробляється зараз, яка буде частково багаторазовою. Ця ракета також матиме два варіанти: для польотів на орбіти і для польотів на супутник Землі. Китай планує висадити своїх астронавтів на поверхні Місяця до 2030 року.

Наразі Китай запускає своїх космонавтів до станції "Тяньгун" на борту космічного корабля "Шеньчжоу", який являє собою більшу версію російського "Союзу".

Лі також зазначив, що Китай планує запустити свій космічний телескоп, який частково інтегрується зі станцією "Тяньгун" і обертатиметься навколо Землі на аналогічній орбіті. Цей телескоп, відомий як "Сюньтянь", буде мати певну схожість з телескопом Габбла і зможе стикуватися зі станцією "Тяньгун" для проведення обслуговування, ремонту і навіть модернізації.

Телескоп "Сюньтянь" буде оснащений головним дзеркалом діаметром 2 метри, що є трохи меншим у порівнянні з телескопом Габбл. Проте, цей китайський телескоп має здатність здійснювати огляди космосу в 300 разів ширше завдяки камері з роздільною здатністю 2,5 млрд пікселів, і планується його використання протягом 10 років.

Китай має намір експлуатувати станцію "Тяньгун", яка поки що за масою в 5 разів менша, ніж МКС, протягом щонайменше 10 років. Таким чином, китайська космічна станція може стати єдиною станцією на орбіті, тільки-но МКС знищать у 2030 або 2031 році.

Як зазначалося раніше у Фокусі, Китай планує не лише місії на Місяць, але й подорожі до Марса, Юпітера та навіть Урана.

Фокус також повідомляв, що вчені вперше розкрили квантові особливості рідкої води. Раніше дослідники могли лише теоретично змоделювати квантові явища, що лежать в основі водневих зв'язків у воді, але тепер отримані нові дані.

Related posts