У порівнянні з попереднім роком, випадки домашнього насильства в Україні зросли майже на 80%.

Більшість постраждалих - жінки та діти.

Кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80% у порівнянні з минулим роком.

Про це повідомила Ірина Шурхно, начальниця відділу протидії домашньому насильству Офісу Генерального прокурора, під час ефіру національного марафону.

Відповідно до її заяви, наразі зафіксовано 8185 випадків кримінальних правопорушень, пов'язаних із насильством у сім'ї. В результаті цього постраждали більше 5000 людей, серед яких переважно жінки та діти.

Ірина Шурхно зазначила, що в умовах війни проблема домашнього насильства може загострюватися. Проте зростання кількості звернень свідчить про підвищення довіри людей до правоохоронних органів.

Правоохоронні органи активно співпрацюють з державними та місцевими спеціалізованими службами підтримки, а також з громадськими об'єднаннями, щоб забезпечити всебічну допомогу постраждалим. Це включає медичну, соціально-психологічну та правову підтримку, а також можливість отримати тимчасове житло в шелтерах, кризових кімнатах або інших реабілітаційних центрах.

Однак, часто люди, які страждають від домашнього насильства, не усвідомлюють повноти серйозності своєї ситуації. Багато з них залишаються у стосунках з агресором і не шукають допомоги, вважаючи, що насильство є особистою справою. Така прихованість може мати небезпечні наслідки.

Вказується, що Генеральний прокурор встановив боротьбу з домашнім насильством як один із ключових аспектів діяльності правоохоронних структур. Головна мета полягає в захисті жертв, забезпеченні відповідальності для злочинців та запобіганні повторному травмуванню під час кримінальних процесів.

Якщо ви стали жертвою домашнього насильства, не вагайтеся звернутися до правоохоронних органів або на спеціалізовані гарячі лінії підтримки.

15-47 - Урядова гаряча лінія, що допомагає у випадках домашнього насильства (діє цілодобово, анонімно та безкоштовно з мобільних телефонів); звертайтеся за номерами 116-123 (з мобільного) або 0800-500-335 (зі стаціонарного); національна служба підтримки для запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації; ви можете зателефонувати за номером 116-111 (з мобільного) або 0-800-500-225 (зі стаціонарного) - національна лінія для дітей та молоді; 0-800-213-103 - контактний центр системи безкоштовної правової допомоги.

Related posts