Глава ГУР поділився своїми спостереженнями щодо того, як війна змінила військову ситуацію та інші аспекти життя в Росії.

Зокрема, ворог просунувся у виробництві засобів ураження, особливо "Іскандерів". Також в декілька разів виросло використання керованих авіабомб. Водночас в економіці іде спад, але зараз ще не пік.

Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, під час форуму "Ялтинська європейська стратегія" (YES) поділився своїми думками щодо впливу війни на військовий та цивільний сектори в Росії.

За його словами, маємо розглядати військову і невійськову сферу: економічну, фінансову, соціально-економічну стабільність.

Військовий сектор суттєво не зазнав змін. Все, що можна було отримати з радянських запасів, вже використано. Додатково, деякі нові види продукції також вичерпані. Що стосується нових виробів, наприклад, Су-57, то на 2024 рік заплановано виготовлення 12 літаків. Як для танків, планується випустити 190 одиниць Т-90м ("Прорыв") щорічно.

За словами Буданова, окупанти просунулися у виробництві засобів ураження, особливо "Іскандерів".

"Сьогодні ми ясно спостерігаємо за інтенсивним застосуванням "Іскандерів М". Використання керованих авіабомб значно зросло, і військові на лінії фронту та в його околицях відчувають це на собі," - зазначив керівник ГУР.

Щодо економіки, як зазначив Буданов, росіяни розуміють, що спад іде, але зараз це ще не пік. Вони прогнозують, що в районі літа 2025 року ситуація з економікою через війну стане дуже відчутної для країни.

Також глава ГУР торкнувся соціально-психологічного і соціально-політичного аспекту впливу війни на росіян. "Втома від війни вона є, хто б що не казав. Ця війна торкнулася великого прошарку населення РФ", - зазначив Буданов.

Разом з тим, як зазначив він, прості громадяни відчувають задоволення від успіхів своїх військових. І в цьому контексті пропаганда ефективно виконує свою роль.

Ще одним аспектом є висока платня. Особливо тішать росіян виплати при підписанні контракту і виплати при каліцтві і загибелі.

"Це зовсім інші люди, і нам важко це осягнути. Безліч родин спокійно ставляться до втрати когось із близьких, адже отримують фінансову підтримку", - зауважує розвідник.

Згідно з його інформацією, в Росії спостерігається зниження набору на військову службу, і російська влада вирішила збільшити фінансові виплати. Це варіюється в залежності від регіону проживання. Найбільші суми нараховуються в Москві. Буданов зазначив, що одноразові виплати вже досягли позначки у два мільйони рублів.

"Якщо для Москви це не принципово, то люди із середньої Росії чи умовної, вибачте, тундри таких грошей ще не бачили", - каже Буданов.

Керівник ГУР передбачає, що влітку 2025 року Росія зіткнеться з серйозними труднощами, зокрема в фінансово-економічній сфері. Крім того, очікується нестача призовників для армії. У такій ситуації країна може вибирати між відновленням мобілізаційних заходів або зниженням активності бойових дій.

Related posts