Канада та Франція спільно створять "дорожню карту" для повернення українських дітей, які були викрадені Росією.
Міністри закордонних справ Канади та Франції, Мелані Жолі та Жан-Ноель Барро, зобов'язалися створити "дорожню карту" з чіткими кроками для повернення українських дітей, викрадених Росією. Це питання буде обговорюватися під час міністерської конференції з питань людського виміру, яка запланована на кінець жовтня в Монреалі.
Цю інформацію підтверджує спільна заява обох дипломатичних відомств, текст якої доступний Укрінформу, повідомляє Цензор.НЕТ.
Вони також висловили своє найсуворіше осудження агресивної війни, яку Росія веде проти України, а також підтвердили свою підтримку українського народу та його суверенітету.
"Конференція міністрів, присвячена людським аспектам мирного плану для України, що складається з 10 пунктів, відбудеться в Монреалі 30-31 жовтня. Вона створить платформу для спільної роботи над реалізацією цих ініціатив, зокрема, для розробки дорожньої карти з чіткими кроками, які сприятимуть поверненню додому українських дітей, які стали жертвами агресії з боку Росії", - зазначається у заяві.
Міністерства закордонних справ Франції та Канади звертаються до міжнародної спільноти з проханням не ігнорувати долю українських дітей, чиє сьогодення та майбутнє вже зазнали негативних наслідків від війни.
"Ми засуджуємо воєнні злочини, вбивства та сексуальне насильство, скоєні проти українських дітей, напади на школи та лікарні, а також примусові незаконні переміщення та депортації українських дітей. Ми вимагаємо від Росії повернути українських дітей їхнім сім'ям, законним опікунам та громадам", - зазначається в заяві.
Сторони зобов'язуються підтримувати зусилля та посередництво, що здійснюються з метою повернення українських дітей під співголовуванням Канади та України та за підтримки Франції.
"Ми також продовжуватимемо підтримувати прийом і захист українських дітей та їхній доступ до всіх основних послуг, охорони здоров'я та освіти", - сказано в комюніке.
Франція, зокрема, зобов'язалася "збільшити фінансову допомогу ряду організацій громадянського суспільства та ООН для реалізації цих цілей".
Міністри також підтвердили свою відданість Україні та її народу, щоб надати їм усі засоби для самозахисту та покласти край російській агресії.
Вивезення українських дітей Росією.
Омбудсмен Лубінець зазначив, що з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії було незаконно вивезено понад 20 тисяч українських дітей. На сьогоднішній день існує загроза депортації ще 1,5 мільйона дітей, які наразі перебувають на тимчасово захоплених територіях.
Нагадаємо, що в березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд, розташований у Гаазі, видав ордери на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової. Вони підозрюються у вчиненні воєнних злочинів, зокрема у насильницькій депортації та переміщенні населення, включаючи дітей, з територій України, які знаходяться під окупацією.
Як повідомлялося, за даними Єльського університету, понад 2400 українських дітей віком від 6 до 17 років були незаконно вивезені до Білорусі з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.