Кабінет Міністрів України - Виступ Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля під час засідання Уряду.
Вітаю вас, дорогі колеги та українці!
Насамперед, хочу висловити вдячність нашому Парламенту, голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку та всім народним депутатам, які цього тижня стали на підтримку урядових ініціатив щодо підвищення фінансування нашої армії та оборонного сектору в цьому році.
Близько 500 мільярдів гривень буде додатково виділено на виплати нашим військовим, на закупівлю техніки та озброєння, на укріплення позицій, а також на інші ресурси, які рятують життя та сприяють нашій перемозі.
Тепер очікуємо, що Верховна Рада ухвалить і законопроект, який допоможе покрити ці додаткові видатки.
Of course! Please provide the text you'd like me to make unique.
У свою чергу, уряд минулого тижня ухвалив проект державного бюджету на 2025 рік. Сьогодні цей документ був офіційно представлений у Верховній Раді.
Очікуємо, що доходи бюджету зростуть майже на 30%. Збільшення видатків передбачаємо майже на 20%.
Захист і безпека держави є нашим головним пріоритетом. У бюджеті на наступний рік ми плануємо виділити 2,2 трильйони гривень.
Бюджет на озброєння і військову техніку пропонуємо збільшити на 65%. Це зростання майже на 300 млрд грн. Буде значно більше українських ракет, дронів, техніки, снарядів.
Уряд знову має намір використовувати кошти, отримані від платників податків, виключно для підтримки військових потреб.
Інші пріоритети - такі як соціальні програми, освіта, медицина - допомагатимуть фінансувати наші міжнародні партнери.
Of course! Please provide the text you'd like me to make unique.
Наступного року потреба у зовнішньому бюджетному фінансуванні складає близько 38 млрд доларів.
Ми активно займаємося залученням фінансування з різних джерел. Продовжуємо нашу співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Триває реалізація програми з Європейським Союзом в рамках Ukraine Facility. Також ми продовжуємо працювати з усіма нашими основними партнерами, щоб забезпечити необхідні ресурси.
Проте, щоб повністю ліквідувати бюджетний дефіцит, слід зрештою активізувати використання російських активів, які наразі заморожені на Заході.
Отже, одним із ключових завдань на сьогоднішній день є узгодження механізму, який дозволить Україні в кінці року отримати 50 мільярдів доларів з цих заморожених активів агресора.
Ми активно просуваємо цей процес вперед. Маємо політичну згоду країн G7. Сьогодні під час зустрічі в Києві з Президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн обговоримо деталі, як можемо пришвидшити ухвалення необхідних рішень. Сподіваємось на оптимістичні новини в цьому контексті.
Of course! Please provide the text you'd like me to make unique.
Ми щиро вдячні всім нашим партнерам, які підтримують Україну в боротьбі з потужнішим і чисельнішим супротивником.
Ми також активно займаємося зміцненням української економіки, і одним з основних напрямків у цьому процесі є аграрна галузь.
Українські фермери вже зібрали приблизно 40 мільйонів тонн нового урожаю.
Урожай пшениці цьогоріч склав близько 22 млн тонн. Внутрішнє споживання -- близько 6 млн тонн. Тобто Україна зібрала пшениці ледь не в чотири рази більше, ніж складає споживання всередині країни. Це дозволяє нам залишатися гарантом продовольчої безпеки для багатьох країн.
Уряд, в свою чергу, продовжує підтримувати українських фермерів та виробників у різних сферах діяльності.
Від початку року видано 31,5 млрд грн доступних кредитів за програмою "5-7-9" для майже 6,5 тис. господарств.
Маємо також позитивні новини щодо грантової програми єРобота. Видано вже більш ніж 1 млрд грн безповоротних грантів на висадку нових садів і на створення теплиць.
Підтримуємо аграріїв у відновлених регіонах. Надаємо безповоротну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень за кожен гектар для фермерів, які обробляють площу до 120 гектарів.
Залізничний перевізник "Укрзалізниця" пропонує знижку 30% на транспортування експортних сільськогосподарських товарів з районів, що знаходяться поблизу фронту.
Продовжуємо підтримувати українського виробника.
Запроваджено програму компенсацій для фермерів, що придбавають сільськогосподарську техніку вітчизняного виробництва. Протягом перших чотирьох місяців функціонування цієї ініціативи було закуплено понад 850 одиниць техніки на суму більше 900 мільйонів гривень. Держава вже відшкодувала 153 мільйони гривень.
Сфера розмінування сільськогосподарських земель активно розвивається. На сьогодні вже подано заявки на розмінування близько 5 тисяч земельних ділянок, загальна площа яких перевищує 21 тисячу гектарів. Також розпочалися перші аукціони в рамках системи Prozorro.
Of course! Please provide the text you'd like me to make unique.
Цього тижня на платформі Prozorro.Продажі відбувся перший аукціон в рамках "Великої приватизації".
Готель "Україна", розташований у самому серці Києва, був проданий за понад 3 мільярди гривень з урахуванням ПДВ. Під час аукціону його ціна збільшилася в 2,5 рази.
Прозора приватизація — це не лише спосіб збільшення державних фінансів, але й відкриття нових горизонтів для підприємництва. Вона вдихає нове життя в застарілі активи, сприяє залученню інвестицій і створенню нових робочих місць.
Of course! Please provide the text you'd like me to make unique.
Висловлюю свою вдячність кожному, хто вкладає ресурси в розвиток України. Дякую всім, хто невтомно працює. Дякую тим, хто змагається за світле майбутнє нашої країни.
Дякую за увагу. Слава Україні!