Католики, які говорять іврит, в Ізраїлі об'єднуються в молитві разом із Папою - Vatican News.

Цього року щорічна зустріч католиків єврейського походження з Ізраїлю відбувалася в рамках дня молитви за мир, ініційованого Папою Франциском.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ /Ks. Paweł Rytel-Andrianik - Ватикан

Католики, які говорять іврит, зібралися разом із Папою Франциском та вселенською Церквою, щоб взяти участь у молитвах, постах і покуті за мир. 5 жовтня 2024 року вони зібралися в монастирі Матері Божої Ковчега Заповіту в Кір'ят-Єарімі для своєї щорічної зустрічі, під час якої також висловлювали побажання миру у світі. Івритомовні католицькі громади в Ізраїлі вирізняються своїм глибоким зв'язком із єврейською культурою та мовою, об'єднуючи католиків з різноманітних соціальних середовищ.

Отець Пйотр Желазко, який очолює Вікаріат святого Якова для католицьких громад, що говорять івритом, у Єрусалимському латинському патріархаті, поділився своїми думками у коментарі для Vatican News: "В Ізраїлі ситуація надзвичайно складна. Ми молилися за тих, хто постраждав від безпрецедентного насильства, свідками якого ми стали 7 жовтня минулого року, і не могли не згадати про всі страждання, які ми пережили". За словами отця Пйотра, ця зустріч також стала підготовкою до дня молитви і покаяння за мир, оголошеного Папою Франциском. У ході зустрічі обговорювалися біль і смуток, які приносить війна, що триває. "Проте, незважаючи на це протистояння, католики, які говорять івритом, не втрачають надії на мир і зцілення, черпаючи силу з глибокої віри та Божих обітниць", - підкреслив о. Желазко, додаючи, що "страждання не знає національності", тому вони моляться "за всіх невинних жертв цієї жахливої війни".

Католики, які говорять івритом, об'єднуються з ізраїльським народом у святкуванні Нового року. "Коли ми вступаємо в новий рік, у дусі Рош га-Шана, наші молитви виходять за межі наших спільнот, охоплюючи всіх. Ми прагнемо миру, зцілення та відродження для кожного. Це все глибоко в нас", – зазначила Моніка Фаес, координаторка душпастирства Вікаріату святого Якова.

Related posts