Індекс китайських мікросхем досяг рівня, близького до трирічного максимуму, на фоні заборони США на чіпи TSMC | УНН
Індекс CSI Semiconductor зріс на 6% після заборони США на постачання передових чіпів TSMC до Китаю. Це може прискорити розвиток власного виробництва напівпровідників у Китаї.
Китайський індекс напівпровідників зріс у понеділок, наближаючись до найвищих показників за останні три роки. Цей ріст зумовлений очікуваннями, що рішення США про заборону постачання передових чіпів TSMC китайським замовникам може пришвидшити зусилля Китаю у напрямку самозабезпечення, інформує Reuters, передає УНН.
Елементи
Як повідомляється, TSMC з понеділка призупинить постачання деяких складних чіпів деяким китайським клієнтам після одержання листа від Міністерства торгівлі США про запровадження експортних обмежень на цю продукцію.
Експерти відзначили, що хоча цей захід може спровокувати певні тимчасові труднощі для китайських компаній, які спеціалізуються на створенні чіпів для прискорювачів штучного інтелекту та графічних процесорів, він також може виявитися вигідним для місцевого виробництва чіпів, оскільки підприємства опиняться з обмеженим вибором альтернатив.
Індекс CSI Semiconductor зріс більш ніж на 6% під час торгів у понеділок, досягнувши найвищого рівня з 20 грудня 2021 року, в той час як індекс CSI Integrated Circuits піднявся на 5%. Акції SMIC, найбільшого китайського виробника напівпровідників та основного конкурента TSMC у регіоні, підскочили більш ніж на 4%.
"На середньо- та довгострокову перспективу це змусить переглянути структуру ланцюга постачання, підвищить потребу у внутрішніх сучасних виробничих потужностях та сприятиме інноваційним досягненням у сфері напівпровідникового обладнання та сировини", - зазначається у звіті китайської брокерської компанії Cinda Securities, опублікованому в неділю.
Декілька китайських технологічних фірм і розробників мікросхем в останні роки намагалися розробити власні передові процесори після того, як США ввели санкції проти Huawei Technologies і заборонили таким компаніям, як Nvidia та AMD, продавати свої найскладніші мікросхеми в Китай.
Чимало людей довіряються тайванській компанії TSMC, яка є провідним світовим контрактним виробником мікросхем. Згідно з даними компанії, у третьому кварталі 11% її доходу було отримано з Китаю.
Согласно информации Reuters, США установили ограничения на экспорт чипов TSMC с 7-нанометровым или более современным дизайном.
Сполучені Штати ввели заборону на поставки тайванських мікрочіпів ШІ до Китаю10 листопада 2024, 11:10 * 21795 переглядiв
Єдиний ливарний завод у Китаї, який має можливість виготовляти чіпи з 7-нм технологічним процесом, – це SMIC. Ця компанія славиться своєю співпрацею з Huawei, допомагаючи їй створювати чіпи для новітніх моделей смартфонів, зокрема Mate 60 та Pura 70.
Аналітики кажуть, що SMIC виробляє такі передові чіпи, використовуючи обладнання, яке постачають такі компанії, як нідерландська ASML і американська Applied Materials, яке їй вдалося накопичити до набрання чинності санкціями США.
Однак SMIC стикнулася з проблемами у збільшенні обсягів виробництва через американський експортний контроль, який забороняє їй отримувати обладнання, необхідне для високотехнологічного виробництва чіпів, в той час як вітчизняні аналоги ще не готові до цього, повідомляє видання.
У лютому інформаційне агентство Reuters повідомило, що через виробничі обмеження компанія SMIC змушена була зосередитися на виготовленні чіпів для штучного інтелекту для Huawei, а не на виробництві чіпів для смартфонів, оскільки перші вважаються більш важливими з стратегічної точки зору.