"Необхідно було висловлюватися до початку конфлікту": президент Бразилії прокоментував зауваження Зеленського.

Лула да Сілва наголосив, що для Бразилії важливо не брати участі в конфлікті, тому вона буде закликати до миру. Нещодавно президент України назвав бразильсько-китайську мирну ініціативу такою, що вигідна Москві.

Бразилія не має можливості підтримати якусь зі сторін у конфлікті між Росією та Україною. Ті, хто зараз закликає до участі Бразилії у переговорах, повинні були ініціювати діалог ще до початку війни. Таку думку висловив президент країни Луїз Інасіо Лула да Сілва в понеділок, 16 вересня, повідомляє видання Correio Braziliens.

Журналісти вказують, що ця заява зроблена на фоні критики, висловленої президентом України Володимиром Зеленським, який вважає позицію Бразилії проросійською. У відповідь на це, президент Росії Володимир Путін охарактеризував Бразилію, поряд із Китаєм та Індією, як можливих посередників у процесі мирного урегулювання.

"Ось чому для Бразилії важливо не брати участь у війні між Україною та Росією. Ось чому для Бразилії важливо сказати, що ми хочемо миру, ми не хочемо війни. Ті, хто хоче поговорити з нами зараз, могли б поговорити з нами до початку війни", -- сказав Лула да Сілва.

31 липня президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю журналісту бразильського мовника Globo сказав, що Бразилія обов'язково має бути учасницею процесу імплементації запропонованої Україною Формули миру.

"На мою думку, сьогодні Президент Лула повинен використати всі свої ресурси для сприяння миру. Кожен лідер відповідає за те, чи існує війна у світі, чи ні", -- висловився Зеленський.

Нагадаємо, 11 вересня український президент під час інтерв'ю бразильському виданню Metrópolеs висловив думку, що план, представлений Бразилією та Китаєм для вирішення конфлікту, більше відповідає інтересам Росії та не може бути прийнятий Києвом.

Володимир Зеленський під час візиту до США планує представити Джо Байдену план перемоги, який складається з чотирьох ключових пунктів, а також одного додаткового.

Related posts