Величезний слимак-людожер. Найбільший равлик на планеті може досягати 1 метра завдовжки та важити до 18 кілограмів.

Представники цього виду не живуть на суші, а воліють проводити весь свій вільний час у водах західної та північної Австралії.

Наша планета вміщує в собі безліч живих організмів: деякі з них надзвичайно чарівні, тоді як з іншими ми навряд чи прагнули б зустрітися. Наприклад, уявіть собі розгніваного бегемота, який змусив навіть могутнього тигра втікати. Проте на Землі існують і багато інших незвичайних істот, про які розповідає IFLScience.

Наприклад, у водах західної та північної Австралії існує висока ймовірність зустріти найбільшого у світі равлика, що носить назву австралійський сурмач (Syrinx aruanus). Ці молюски не мешкають на суші — їхні давні предки обрали водне середовище, ставши ненаситними хижаками океану.

У Фокус. Технології відкрився новий Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найактуальніших та найцікавіших новин з царини науки!

Не так давно наукові дослідження показали, що найдавнішим предком молюсків, імовірно, був маленький плоский слимак, захищений шипуватою оболонкою. З тих пір ця група істот зазнала значних змін у своїй будові та сформувала величезну різноманітність видів: від найбільш мініатюрних, що можуть вміститися у вушко голки, до найбільших у світі, які досягають розмірів бордер-коллі.

Австралійський сурмач визнаний найбільшим равликом на планеті та найбільшим сучасним черевоногим молюском з раковиною. Його нога, зазвичай, має яскраво-жовтий відтінок, а величезна мушля може досягати 91 сантиметра в довжину і важити до 18 кілограмів.

Польові дослідження та аналізи екскрементів австралійського трубача виявили, що його раціон складається з великих поліхет, зокрема Polyodontes, Loimia та Diopatra. У 2000 році в мулистих піщаних мілинах затоки Вітнелл у західній Австралії були зафіксовані раки, що здійснюють жування.

За словами авторів дослідження 2000 року, під час спостережень вони помітили, що в деяких особин хоботки були вставлені у великі трубки поліхет, в інших вони розташовувалися над великими порожніми трубками поліхет, а в інших випадках сиринкси спочивали в поглибленнях в осаді. Водночас максимальна довжина трубки, помічена вченими, становила 57 сантиметрів. Зазначимо, що наявність довгого висувного хоботка необхідна для поїдання черв'яків. Дослідники помітили, що деякі молюски могли висувати свої трубки в черв'яків на 25 сантиметрів.

До речі, порожні раковини австралійських сурмачів користуються великим попитом серед колекціонерів. У минулі часи їх використовували не лише для перенесення води, а й як музичний інструмент.

Раніше Фокус писав про те, що вчені розповіли чому варто побоюватися конусоподібних равликів.

Related posts