Генерал США: Тепер ми не прогнозуємо, що Росія застосує навіть тактичні ядерні боєприпаси.
Західні держави врахували ймовірність застосування Росією ядерної зброї, недооцінивши при цьому рівень підтримки, яку Кремль отримує від Китаю.
За інформацією кореспондента "Європейської правди", на щорічній конференції Ялтинської європейської стратегії (YES) таку заяву зробив генерал Девід Петреус, колишній керівник Центрального Командування Збройних сил США та екскомандувач Об'єднаними Збройними силами Коаліції в Афганістані.
"На самому старті конфлікту ми мали обґрунтовані побоювання щодо ймовірності застосування ядерної зброї Росією. Це спонукало до випереджувального попередження про те, що у разі використання навіть тактичних ядерних боєприпасів Чорноморський флот буде знищено," - поділився він.
"Проте згодом ми побачили межу підтримки Росії з боку Китаю. Зрештою, згодом Сі (китайський лідер Сі Цзіньпін) публічно закликав РФ утриматися від цього кроку. А потім таку заяву зробив і (прем'єр-міністр Індії Нарендра) Моді",- пояснює Петреус.
Виходячи з цього, він зазначає, що наразі "немає підстав для обговорення можливості використання Росією навіть тактичної ядерної зброї, не говорячи вже про стратегічну".
Директор Центрального розвідувального управління Вільям Бернс висловив думку, що західним керівникам не слід піддаватися страху через ядерні загрози з боку Кремля.
Він також зазначив, що в листопаді 2022 року президент США Джо Байден доручив йому відвідати Туреччину для передачі попередження голові російської Служби зовнішньої розвідки Сергію Наришкіну щодо "можливих наслідків такої ескалації".
Про зустріч Бернса і Наришкіна стало відомо постфактум, причому, за даними ЗМІ, йшлось про готовність США застосувати неядерну зброю проти російських цілей, але з потенційно "значними наслідками".