Фальшиве зображення, яке зображує графіті з ізраїльськими та українськими пацюками, що "змагаються" за американський долар.
В інтернеті з'явилися зображення графіті, яке, як стверджують, було створене в Вашингтоні для інформаційного агентства Reuters. На малюнку зображені два пацюки з прапорами України та Ізраїлю, які "змагаються" за американський долар.
Це зображення є фотофейком. Світлину з графіті було скомбіновано. Перевірка за допомогою спеціалізованого інструменту FotoForensics виявила, що зображення, ймовірно, було змінено. Крім того, подібна світлина не була опублікована на офіційному сайті Reuters, а також у соціальних мережах таких як X, Facebook, Instagram чи YouTube.
Також на будівлі, що зображена у фейку, видно банер американської агенції з комерційної нерухомості у Лос-Анджелесі -- illi Commercial Real Estate.
Наші колеги, фактчекери VoxCheck, перевірили фото усіх доступних для оренди і продажу об'єктів на офіційному сайті illi Commercial Real Estate та не виявили жодного приміщення, подібного до того, що у фейку. Крім того, фейкороби стверджують, що фото зробили у Вашингтоні. Однак на карті об'єктів немає доступних приміщень для купівлі/оренди у Вашингтоні.
Ми неодноразово документували фейки, які стосуються підробних графіті, обкладинок іноземних журналів / шпальт газет або ж рекламних роликів. У такий спосіб пропагандисти прагнуть показати, що їхню риторику (наприклад, що Зеленського ненавидить увесь світ) також повторюють на Заході. Так у читачів може скластися враження, що громадськість справді незадоволена Україною. І надто, коли автори використовують елементи масової культури, натякаючи, що люди глузують із ситуації в Україні та що український порядок денний для Європи -- привід посміятися.
Наприклад, нещодавно ми повідомляли, що аноніми поширювали підробний сюжет нібито французького видання Le Figaro у якому йшлося про "українського біженця-вбивцю".