Європейський Союз може ще раз відстрочити впровадження біометричної системи контролю на кордонах, повідомляють ЗМІ.
Європейський Союз втретє переносить реалізацію процедур збору відбитків пальців у пасажирів, що прибувають до ЄС, заплановану на 10 листопада. Франція, Німеччина та Нідерланди висловили свої побоювання з цього питання.
Цю інформацію повідомляє The Guardian, цитуючи дипломатичні джерела, як передає Європейська правда.
Впровадження системи контролю в'їзду та виїзду (EES), що зобов'язує громадян країн поза ЄС проходити процедуру зняття відбитків пальців або фотографування перед в'їздом у Шенгенську зону, вже було відкладено двічі.
Її мали запровадити влітку минулого року, але Франція висловила занепокоєння, що це матиме негативний вплив на проведення чемпіонату світу з регбі восени минулого року та Олімпійських ігор влітку цього року. Його перенесли на 6 жовтня цього року, а потім знову відклали до листопада на тлі побоювань щодо зриву поїздок до ЄС у шкільний сезон.
Джерела серед європейських дипломатів повідомили в середу, що ймовірність впровадження будь-якої модифікації нової системи контролю в'їзду та виїзду впродовж наступних чотирьох тижнів є вкрай низькою, незважаючи на офіційне оголошення дати її запуску, зроблене Єврокомісією минулого місяця.
Читайте також: В уряді анонсували запуск системи "е-Консул" для українців за кордоном
Під час зустрічі міністрів внутрішніх справ, що відбудеться 10 жовтня в Люксембурзі, столиці Європейського Союзу, учасники отримають інформацію про плани на випадок неочікуваних ситуацій. Очікується, що будуть запропоновані різні альтернативні рішення.
Один із варіантів передбачає поступовий запуск всієї системи, зокрема портів і аеропортів, протягом кількох місяців або навіть року.
Інший варіант передбачає впровадження "EES Lite" наступного року в ще не визначений термін. У цьому випадку дані з паспортів завантажуватимуться в центральну базу, тоді як інформацію про відбитки пальців або розпізнавання обличчя збирають в іншому місці або на пізнішому етапі. Однією з основних проблем у таких локаціях, як порт Дувр, є затримки, викликані необхідністю пасажирам залишати свої автомобілі чи автобуси для зняття відбитків пальців.
Альтернативний підхід полягає у внесенні змін до регуляцій ЄС, що передбачають збирання біометричних даних на кордонах. Це дозволить туристам та іншим особам завантажувати свої біометричні дані через спеціальні додатки або у захищених локаціях поза межами портів і аеропортів.
Одне з джерел повідомило, що ситуація представляє собою "незначний хаос", і керівники ЄС намагаються визначити подальші кроки, щоб не "поставити під загрозу свою репутацію".
Читайте також: ЄС навесні стане брати оплату за безвізовий в'їзд. Що зміниться для українців?
Як відомо, Франція, Німеччина і Нідерланди відповідають за 40% всього в'їзного трафіку до ЄС через великі аеропорти.
На початку вересня ці три країни направили до Єврокомісії лист, в якому повідомили, що не готові до нової системи. Відтоді переговори продовжуються, але рішення так і не було знайдено.
Вказується, що затримки виникають через особливості співпраці кожної держави з агентством eu-Lisa, яке відповідає за управління технологіями і базами даних у рамках європейського блоку, що охоплює питання вільного пересування, безпеки та правосуддя.
"Схоже, що eu-Lisa ще не готова до повноцінного запуску. Це викликає певні занепокоєння, і комісії буде необхідно пояснити, яким чином вони планують пришвидшити процес її розробки, щоб вона могла запрацювати до 10 листопада. Проте я маю серйозні сумніви щодо цього", – зазначив один з дипломатів, обізнаних у цій справі.
Згідно з попередніми повідомленнями, система EES планує розпочати свою роботу в Європейському Союзі з 10 листопада.