Європейським країнам буде необхідно збільшити свої військові витрати вдвічі через агресію Росії в Україні, повідомляє Bloomberg.
Згідно з інформацією, яку надає Укрінформ, дані про це оприлюднює Bloomberg.
"Агресивні дії Росії вже призвели до збільшення витрат на оборонні потреби в Європейських країнах. Проте, для того щоб ефективно підтримувати Україну, протистояти масштабній агресивній політиці Москви в регіоні та вирішувати питання загострення стратегічної конкуренції з Китаєм, може знадобитися більше зусиль", - підкреслив у своєму звіті Джордж Фергюсон, керівник аналітичного підрозділу Bloomberg Intelligence.
За оцінками аналітиків, 15 найбільших європейських країн-учасниць НАТО, можливо, повинні будуть підвищити свої щорічні військові витрати на 340 мільярдів доларів, що призведе до загального оборонного бюджету в 720 мільярдів доларів на рік.
Експерти також звернули увагу на виборчу кампанію Трампа, в якій він стверджував, що зменшить військову співпрацю США з Європою. Крім того, він неодноразово погрожував під час свого першого терміну президентства вийти з НАТО, якщо союзники не піднімуть свої витрати на оборону.
Колишній президент Європейського центрального банку Маріо Драгі також висловив тривогу щодо "повільної агонії" Європейського Союзу, вказуючи на цю ситуацію як на серйозну загрозу для блоку. Він підкреслив, що країни-члени повинні діяти оперативно, щоб підвищити продуктивність регіону через додаткові інвестиції. Крім того, Драгі зазначив, що Європі необхідно розвинути свій промисловий потенціал у сфері оборони, аби зберегти основні цінності регіону.
Аналітики зазначають, що Європі терміново потрібні бойові танки, артилерійські гармати та бойові машини піхоти для сухопутних військ, а також літаки забезпечення, такі як літаки-заправники, військово-транспортні літаки та протичовнові літаки.
Експерти також виділили компанії, які, на їхню думку, можуть отримати вигоду від зростання витрат, серед яких Leonardo SpA, Airbus SE, BAE Systems Plc та Rolls Royce Holdings Plc.
Згідно з їхніми оцінками, після багатьох років недостатніх інвестицій з часів холодної війни, переозброєння такого масштабу може тривати на континенті понад 10 років. Це пов'язано з тим, що відставання підрядників збільшується, а ланцюги постачання в аерокосмічній та оборонній галузях вже є значно розтягнутими.
Тим не менш, невелика оборонно-промислова база регіону, ймовірно, не зможе забезпечити все необхідне у короткостроковій та середньостроковій перспективах. Аналітики вважають, що попри складнощі, Європа повинна змінити підхід до пріоритетів у бюджетах, адже загроза безпеці стала надто великою, щоб її ігнорувати.
Згідно з повідомленням Укрінформу, у звіті британського Міжнародного інституту безпекових досліджень (IISS) вказується, що витрати на оборону країн Європи, які є членами НАТО, у 2024 році зростуть майже на 50% у порівнянні з 2014 роком, коли Росія анексувала Крим.